Gladiátor 2 sa brutálne predražil. Príde s rozpočtom Avengerov či Rýchlo a zbesilo 10

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Gladiátor 2 sa extrémne predražil

Zdá sa, že Ridley Scott má s pokračovaním svojho známeho historického filmu čoraz viac ťažkostí. Po zraneniach a sťažnostiach na týranie zvierat 86-ročný režisér nepotešil štúdio Paramount ani účtenkou za produkciu svojej novej snímky. Portál The Hollywood Reporter uvádza, že rozpočet filmu Gladiátor 2 sa masívne navýšil. Už predtým išlo o nemalú sumu, tá však napokon ešte výrazne narástla.

Problémy pri novom Gladiátorovi sa teda kopia. Prvý prišiel ešte v júni 2023, kedy sa to svetových médií dostala informácia, že na pľaci sa zranili až štyria členovia štábu a skončili v nemocnici. Netrvalo ani mesiac, kým bol na svete ďalší škandál. Tento raz sa tvorca dostal do konfliktu s hnutím PETA, ktoré dostalo informáciu o nevhodnom zaobchádzaní s koňmi a oslami počas produkcie. Tie sa však ukázali ako nepravdivé.

rozpočet gladiátor 2
Zdroj: wallpapercave.com

Postavili si vlastné koloseum

Následne prišiel dobre známy štrajk scenáristov a neskôr aj hercov. V ich skorších dňoch ešte mohlo nakrúcanie prebiehať na Malte, kde si nechali filmári postaviť koloseum ako kulisu. O to ťažšie bolo rozhodnutie nakrúcanie narýchlo prerušiť.

Údajne takto jeden týždeň točenia stál až 600 000 dolárov, celkovo sa teda film predražil až o 10 miliónov dolárov. Scott sa mohol k plnej produkcii vrátiť až počas decembra. Avšak nešlo o jediné navýšenie cenovky za film. Pôvodne mal totiž štúdio Paramount stáť 165 miliónov dolárov, nová ohlásená čiastka hovorí o závratných 310 miliónoch. S takouto čiastkou sa Gladiátor 2 zaradí do rebríčka najdrahších filmov histórie a iba tesne podlezie Avengers: Infinity War či Rýchlo a zbesilo 10.

Oplatí sa stále štúdiu?

Pôvodne štúdio trvalo na tom, že 49 dní trvajúce nakrúcanie neprekročí hranicu 250 miliónov dolárov. Zdá sa však, že sa im aj škrt cez rozpočet stále môže vyplatiť, režisér už ukázal zástupcom 90 minút záberov, z ktorých boli unesení.

Film očakávajú aj diváci. Zasadenie deja o dve dekády neskôr presvedčil aj veľkú čast skeptikov, ktorí hovorili o zbytočnosti pokračovania. Dej sa teraz zameria na Luciusa (zahrá si ho Paul Mescal), synovca Commodusa, ktorého odvážne činy Maxima inšpirovali v boji proti skazenému systému Rímskej ríše. Očakávanie sú aj pri skvelom hereckom obsadení, do ktorého sa pripojili Denzel Washington, Pedro Pascal, Joseph Quinn či Fred Hechinger. Mnohí tak už majú dátum premiéry 21. november poznačený vo svojich kalendároch.

Čo hovoríte na masívne nnavýšený rozpočet filmu Gladiátor 2 vy? Myslíte si, že sa aj takto zábratná čiastka štúdiu vyplatila? Patríte medzi tých, ktorí sa filmu nevedia dočkať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -