Gladiátor 2 odrovnal filmové štúdio. Ridley Scott vraj prinesie ohromujúci epos

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Gladiátor 2 odrovnal štúdio Paramount

Ridley Scott sa ani vo svojich 86 rokoch rozhodne nenudí a servíruje divákom jeden film za druhým. Minulú jeseň do kín vstúpila veľkovýpravná historická dráma Napoleon (od 1. marca ju nájdete na Apple TV+), teraz už sa zraky divákov naplno upriamujú k pokračovaniu legendárneho Gladiátora.

S nakrúcaním Gladiátor 2 Scott skončil v januári tohto roka a momentálne na filme prebiehajú postprodukčné práce. Režisér už zvedavému Paramountu stihol zostrihať približne 90 minút záberov a štúdio je podľa Deadline z jeho práce absolútne unesené.

gladiator commodus
TMDB

Podľa zdrojov mali byť zástupcovia Paramount ohromení a hneď s režisérom rozbehli aj dialóg ohľadom ďalšieho projektu. Pomerne netradične by ním mala byť biografická snímka o hudobnej kapele Bee Gees. Okrem toho Scott čoskoro rozbehne aj práce na sľubnom akčnom trileri. Písali sme o ňom v samostatnom článku.

Posunie sa v čase

Gladiátor 2 má premiéru naplánovanú na 21. novembra tohto roka. Ide o jeden z najočakávanejších filmov poslednej dekády, keďže o pokračovaní piatimi Oscarmi ovenčeného Gladiátora sa hovorí už takmer dve desaťročia.

Tvorcovia zatiaľ dej držia v tajnosti, vieme však, že sa zameria na Luciusa, synovca Commodusa (postavu, ktorú v pôvodnom filme stvárnil Joaquin Phoenix) a tajného syna Maximusa, ktorého zahral Russell Crowe. Prítomnosť Russella Crowea je vzhľadom na jeho osud v pôvodnom filme vylúčená. Tvorcovia, našťastie, nápady vrátiť ho do filmu v podobe ducha či cez spomienkové pasáže, vylúčili.

Gladiator
TMDB

Diváci sa opäť môžu tešiť na veľkolepý zážitok. Produkcia filmu sa uskutočnila vo viacerých krajinách vrátane Malty, Maroka a Spojeného kráľovstva, čo ukazuje snahu Scotta o rozsiahle a autentické zobrazenie starovekého Ríma.

Hlavnú postavu vo filme stvárni Paul Mescal, veľkú pozornosť vzbudilo aj angažovanie Pedra Pascala či Denzela Washingtona. Práve o postave, ktorú stvárni Denzel Washington, Ridley Scott už dávnejšie ponúkol niekoľko detailov. Pôjde o bývalého gladiátora a bohatého vplyvného obchodníka so zbraňami, ktorý bojuje o moc v časoch rímskeho chaosu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -