Nový seriál zo sveta Hra o tróny nadchne skalných fanúšikov, poznáme dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ďalší spin-off k seriálu Hra o tróny potvrdený

Aktualizované 24. 2. 2024: Čoskoro nás čaká ďalší príbeh zo sveta Hry o tróny, pričom podľa najnovších informácií pôjde o najskorší projekt, ktorý okrem 2. série Rodu draka uvidíme. A Knight of the Seven Kingdoms sa zameria na výpravy Dunka a Egga (Ser Duncan Vysoký a jeho pomocník Aegon V Targaryen). Príbeh sa bude odohrávať zhruba 100 rokov pred udalosťami zo seriálu Hra o tróny.

Podľa informácií IGN sa generálny riaditeľ Warner Bros. Discovery David Zaslav vyjadril, že výpravy Dunka a Egga si pozrieme už koncom roka 2025 na streamovacej službe Max (predtým HBO Max).

Toto je prehľad všetkých aktívnych seriálov zo sveta Hra o tróny:

  • Rod draka (pracuje sa na 2. sérii)
  • A Knight of the Seven Kingdoms (príbeh Dunka a Egga dostal dátum vydania v roku 2025)
  • Nine Voyages (animovaný seriál o Morskom hadovi a jeho výpravách)
  • priame pokračovanie Hra o tróny (seriál o budúcnosti Jona Snowa)
  • nepomenovaný seriál o Aegonovom dobývaní Westerosu (viac informácií nižšie)

Pôvodný článok

Vieme, že podľa kníh George R.R. Martina by okrem ohlásených projektov malo prísť ešte niekoľko seriálov. Ako informoval portál Hollywood Reporter, spoločnosť HBO potvrdila ďalší spin-off k seriálu Hra o tróny. Tento raz sa presunieme o stovky rokov dozadu, kedy sa začal letopočet Siedmich kráľovstiev.

Nový seriál tak bude slúžiť aj ako prequel k Rodu draka. Pri ňom sa aktívne pracuje na druhej sérii.

Uvidíme príbeh Aegona dobyvateľa

Nový seriál bude zameraný na udalosť známu ako Aegonovo dobývanie. Je teda príbehom prvého z Targaryenov, ktorý zasiahol Westeros a často si ho krvavými cestami podmaňoval. Zjednotil šesť zo siedmich kráľovstiev (vzdorovať dokázalo iba Dorne) a dal ukuť ikonický železný trón, z ktorého im vládol. Vládu zdieľal so svojimi sestrami a zároveň manželkami Rhaenys a Visenyou a ich mocnými drakmi.

Zatiaľ nie je známe, kto by si mohol jednotlivých Targaryenovcov zahrať. Zo správy sme však spoznali meno autora, ktorý bude príbehy spracovávať do podoby scenára. Je ním Mattson Tomlin.

‘Game of Thrones’ Aegon’s Conquest Spinoff Series in the Works at HBO
byu/MarvelsGrantMan136 ingameofthrones

Návrat ku koreňom spracuje známy scenárista

Tento scenárista má vytvoriť príbeh druhého Batmana pre Matta Reevesa, podieľal sa aj na úpravách pri prvej časti. Aktuálne pracuje aj na adaptácií komiksu BRZRKR s Keanu Reevesom a animovanom seriáli Terminátor od Netflixu. Predtým pracoval na animáku Morská príšera, ktorý si vyslúžil aj oscarovú nomináciu.

Seriálom by sme sa podľa popisu mali navrátiť ku koreňom práce Martina a podobnému prístupu ako pri prvej sérii Hry o tróny. Čakať by nás teda mohli silné zvraty, poriadne intrigy, nemálo brutality a epických výstupov postáv.

Čo hovoríte vy na spin-off k seriálu Hra o tróny, ktorý sa má zamerať na Aegonove dobývanie Westerosu? Čakali ste práve na tento projekt alebo ide podľa vás o zbytočný návrat v deji? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -