Nový Walking Dead seriál je celosvetový hit. Mnoho Slovákov si ho nebude môcť pozrieť

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový seriál zo sveta Walking Dead

Len 25. februára odštartoval nový seriál zo sveta Walking Dead. Celkovo ide už o šiesty samostatný projekt tejto značky, zdá sa však, že tento sa náramne vydaril. Zbiera pochvaly a vysoké hodnotenia, už teraz si ho zamilovali stovky fanúšikov. Naši diváci však majú veľkú nevýhodu – pozrieť si ho môžu iba na jedinom mieste a tak ho zmešká veľké percento Slovákov.

Celý názov seriálu je The Walking Dead: The Ones Who LiveOdohráva sa 5 rokov po finále pôvodného seriálu a do hlavnej role sa vracia Andrew Lincoln ako Rick Grimes. Sledovatelia ho mali dlhý čas za mŕtveho, teraz sa dozvedáme, čo bolo jeho skutočným osudom. Je v držaní organizácie známej ako CRM – Civic Republic Military.

novy serial the walking dead
Zdroj: tmdb.org

Akcia, triler aj intenzívna dráma

CRM ovláda nové územia, ktoré si rozhodli udržať za každú cenu. Neštítia sa naozaj od ničoho a zombie sú ochotní likvidovať aj za cenu strát civilistov. Preto sa Rick zúfalo snaží o útek, má však ešte jednu, silnejšiu motiváciu. Chce sa opätovne stretnúť so svojou milovanou Michonne (Danai Gurira).

Nový projekt sa tak stal intenzívnym akčným kúskom, trilerom aj silnou drámou. Už v prvých 50 minútach dokázal ukázať silu ľudskej vôle, a to naozaj aj v hraničných situáciách (a ľudia, čo čítali pôvodní komiks si prídu na svoje viac ako kedykoľvek predtým). Výsledkom sú vysoké hodnotenia.

the walking dead the ones who live
Zdroj: AMC

Zbiera pochvaly na každom portáli

Portál IMDb ukazuje jasné hodnotenie 9,3/10. Na Rotten Tomatoes mu kritici udelili 87 %, diváci dokonca až úžasných 96 %. Zaujal aj slovenských a českých divákov, dôkazom je, že na portáli ČSFDhodnotenie 92 %. Je však pravdou, že zo 133 hodnotiacich je drvivá väčšina Čechov. Slováci totiž nemajú veľa šancí na pozeranie.

Celkovo je celý svet Walking Dead u nás trochu problematickým. Skalní diváci musia mať k dispozícií viacero služieb. Pôvodný seriál je na HBO Max, Fear the Walking Dead môžu zase nájsť na Amazon Prime Video. Všetky projekty ponúka jedine AMC+, ktoré je bohužiaľ v našej krajine nedostupné.

the walking dead the ones who live
Zdroj: tmdb.org

Veľké percento Slovákov ho neuvidí

Slováci si nový seriál zo sveta Walking Dead nemôžu pozrieť na žiadnej zo streamovacích služieb. Je dostupná iba prostredníctvom štandardného vysielania na stanici AMC. Tú u nás ponúka niekoľko operátorov, stále je však nutné seriál zachytiť. Prvá epizóda sa bude vysielať 26. februára o 22:00.

Budete mať možnosť aj vy pozrieť si seriál The Walking Dead: The Ones Who Live alebo nemáte túto stanicu? Prípade ste ho už videli? Aký je váš názor? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -