Chystaný seriál Ms. Marvel na Disney+ získal režisérsky tím. Aké mená tam nájdeme?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ms. Marvel si našla režisérov

Ms Marvel je postavou v rámci komiksov, ktorá sa tiež vymykala bežným zobrazeniam. Jej meno je Kamala Khan a je prvou moslimskou hrdinkou, ktorá dostala vlastné komiksové knihy. Jej dobrodružstvá na stránkach sú pomerne nové, nakoľko mala svoj debut iba v roku 2014. Teraz sa však chystá aj na obrazovky v chystanom seriáli na Disney+.

Vidieť sme ju mohli ako jednu z hlavných postáv aj v nedávno vydanej hre Marvel’s Avengers od Square Enix. Seriál, ktorý sa v rámci Marvelu chystá, samozrejme povedie jeho riaditeľ, Kevin Feige. Skvelou správou je, že na prípravu hrdinky na obrazovky dali teraz dokopy aj tím režisérov. A ten je skutočne rôznorodý , takže môžeme očakávať jedinečný pohľad na spracovanú tému.

arbi fallah
Zdroj: comingsoon.net

Popri pokračovaniach si našli čas aj na Marvel

Minimálne niekoľko epizód si zoberú na starosť Adil El Arbi a Bilall Fallah. Tí nám v nedávnej minulosti priniesli úspešné pokračovanie Bad Boys. Pri ňom s pokračovaniami určite nekončia, pretože chystajú Policajta z Beverly Hills s poradovým číslom 4. Okrem toho sa postarajú o rodinnú drámu z prostredia moslimskej komunity, ktorá má zatiaľ iba názov Rebel. Je teda obdivuhodné, že si aj pri svojom nabitom rozvrhu nájdu čas na Marvel.

K nim sa pripojí aj, dá sa povedať, už veteránka superhrdinského žánru, Meera Menon. Režírovala viaceré epizódy Punishera, Titanov, ale aj The Walking Dead. V portfóliu má aj svoj vlastný film Farah Goes Bang. Veľmi zaujímavým príspevkom do tímu je ale rozhodne Sharmeen Obaid-Chinoy. 

meera menon
Zdroj: tribecafilm.com

Zostane zachovaná autenticita

To hlavne kvôli tomu, že ide o dokumentaristu. Pýšiť sa ale môže dvomi Oscarmi a to za svoje snímky A Girl in the River: The Price of Forgiveness a Saving Face. Obe pokrývajú násilie v Pakistane, ktoré je primárne založené na rodových predsudkoch. Preto dokáže iste do seriálu Ms. Marvel vniesť dostatok citu, reálnosti a tým pádom aj nového náhľadu na hrdinku inej pleti a náboženstva. Je pekné sledovať, že zostane zachovaná autenticita.

Naozaj teda môžeme hovoriť o pôsobivom, rôznorodom a kreatívnom tíme. Scenáre im vo viacerých prípadoch zabezpečí Bisha K.Ali (Sex Education). Pod palcom to má celé architekt Marvelu, Kevin Feige. Ten nám sľubuje, že sa postava neskôr objaví aj vo filmovom vesmíre, takže aj v tomto prípade bude zachované prepojenosť medzi chystanými seriálmi a filmami.

A čo vy? Tešíte sa na seriál Ms Marvel? Čo hovoríte na tím, ktorý sa o seriál postará? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -