Kultový seriál Supernatural môže pokračovať

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Zažije seriál Supernatural návrat?

Dlhých 15 rokov nás bavil na televíznych obrazovkách a onedlho to budú štyri roky, čo prišlo finále. Avšak, ako sa teraz zdá, ani to nemusel byť úplný záver. Jeden z hereckých predstaviteľov prezradil v rozhovore pre portál Collider, že seriál Supernatural by mohol zažiť návrat. Tvrdí, že zatiaľ by v tom videl jedinú prekážku.

Seriál sa vysielal od roku 2005 a na našich televíziách bol pôvodne uvedený pod názvom Hrozba z temnoty.

Sleduje príbehy dvoch bratov – Sama a Deana Winchesterovcov, ktorí nasledujú rodinný biznis. Tým je lovenie démonov a iných naprirodzených bytostí. Za 15 rokov pôsobenia dostali diváci nemalé množstvo dejových zvratov a odbočiek, kým neprišla v novembri 2020 záverečná epizóda.

seriál supernatural návrat
Zdroj: TMDB

Nemuselo ísť o definitívnu rozlúčku

Finále nám ukázalo, ako sa museli bratia rozlúčiť, pretože bol Dean zabitý pri love upírov. Sam prežil dlhý a spokojný život, kým sa obaja nestretli na druhom svete. Ako sme však mohli byť opakovane svedkami v dianí seriálu – ani to úplne neznamenalo pre súrodeneckú dvojicu definitívnu stopku.

Prvé nádeje na 16. sériu dal fanúšikom Jensen Ackles, herecký predstaviteľ Deana, ešte v decembri 2023. Pri rozhovore s CBR hovoril aj o potencionálnom pokračovaní Supernatural. Povedal:

„Zostaňte na príjme. Prebiehajú nejaké rozhovory. Bolo to 15 rokov a potrebovali sme dať pauzu. Ale budúcnosť môže priniesť čokoľvek – a ja som viac ako ochotný o tom hovoriť.“

Nehovorí o konci, hovorí o pauze

Ackles sa podieľal aj na prequelovom seriáli Winchesters, ktorý si fanúšikovia príliš neobľúbili a bol zrušený už po prvej sérii. Mnohí dokonca hovorili, že jeho hlas ako rozprávač bol jediným dobrým prvkom v príbehu rodičov tejto ikonickej súrodeneckej dvojice.

Preto sa herec netajil tým, že by uvítal, ak by mal pôvodný seriál Supernatural návrat. V rozhovore dokonca nehovoril o skončení čí závere, ale príznačne použil slovo pauza, ktoré naznačuje, že spolu so svojim hereckým kolegom očakávajú pokračovania.

seriál Supernatural
Zdroj: TMDB

Samov predstaviteľ hovorí definitívne áno

Teraz viedol rozhovor s redaktorkou Christinou Radish rozhovor herec Jared Padalecki, predstaviteľ Sama. Hovorilo sa pôvodne o jeho novom seriáli Walker, samozrejme však padla otázka, či vidí reálne obnovu spolupráce na Supernatural. Takto na to odpovedal:

„Jensen a ja máme silný vzťah k projektu, na ktorom sme robili 15 rokov. Nechceme na tom robiť, len aby sme na tom robili. Nechceme to spraviť tak, že ak budeme mať niekedy v júni dva týždne voľného času, tak natočíme 10 strán zo scenára. Ak sa Supernatural vráti, bude to práca z lásky a dáme do toho každú hodinu nášho času, aby sme mali istotu, že je to verné príbehu a fandomu najviac, ako to je možné.

Takže moja krátka odpoveď by bola, že to nie je ani úvaha, je to jasné áno. Ale neviem, kedy budem dostupný. Neviem, kedy bude on dostupný. Ale opäť, moja odpoveď je áno.“

Jedinou prekážkou je čas

Záujem o pokračovanie teda rozhodne je, otázkou je len čas pri aktuálnej vyťaženosti oboch hercov, ktorí sa venujú už aj iným projektom.

Druhou otázkou je, ako by mohlo byť pokračovanie vedené. Aj keď môžu mať scenáristi nejeden nápad, je náročné nepoškodiť odkaz finále, ktoré sme dostali. Jednou možnosťou by samozrejme bolo nové udalosti zaradiť ešte pred spomenuté finále, teda natočiť prequel.

Padalecki však dodal, že je mu jedno, v akej forme Supernatural zažije návrat. Povedal, že nezáleží na tom, či to bude film, priame pokračovanie, limitovaná séria alebo brožúrka, pre nich je dôležité, aby bola príbehová línia natoľko pútavá a pôsobivá, že s ňou budú obaja spokojní.

Chceli by ste, aby seriál Supernatural pokračoval? V akej forme by sa mal podľa vás vrátiť? Myslíte si, že po týchto slovách hercov sa na tom začne pracovať onedlho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: collider.com; cbr.com; screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -