Upírska komédia What We Do In The Shadows sa vráti aj s treťou sériou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

What We Do In The Shadows aj v tretej sérii

What We Do In The Shadows je názov seriálu z klasickej káblovej televízie FX. Vychádza z rovnomenného filmu z roku 2014 a odvtedy sa o neho starajú Taika Waititi a Jemaine Clement. Druhého menovaného môžete poznať aj z komediálnej partie Flight of the Conchords z Nového Zélandu, odkiaľ pochádza. Vo filme si zahral aj jednu z hlavných rolí, v seriáli ju už nezopakoval.

shadows waititi
Zdroj: hollywoodreporter.com

Ďalej sa ale stará o jeho produkovanie a réžiu. A spolu odvádzajú rozhodne veľmi dobrú prácu, čoho dôkazom je nielen dobré prijatie od fanúšikov, ale aj potvrdenie tretej série od samotnej televízie. Jej prezident Nick Grad sa vyjadril, že je neskutočne šťastný, ako fanúšikovia seriál obdivujú.

Mockumentary s upírmi

Ďalej povedal, že je rád, že práve jeho skupina môže pracovať na jednom z najvtipnejších seriálov v súčasnej televízii. A tým rozhodne What We Do In The Shadows je. Je ladený na štýl dokumentu (v angličtine tzv. mockumentary, môžeme poznať napríklad z Parks and Recreations alebo Office) a prináša množstvo komických situácií.

wwdits
Zdroj: artyfilmbook.sk

Sleduje totiž partiu upírov, ktorí žijú v modernom svete a snažia sa zaradiť do bežného života. Fungujúc v súčasnom meste, dostávajú sa na párty, riešia pracovné ťažkosti, ale samozrejme nechýba ani interakcia s inými nadprirodzenými bytosťami. Jednoducho kreatívny mix, ktorý je potrebný si pozrieť (a nachystať si pritom bránicu).

Získavajú kvalitných hercov

Úspech prvej série zabezpečil už samotný kultový štatút filmu, pri ktorom sa čakalo roky na pokračovanie. Dostali sme ho forme seriálu (ktorý síce nemal pôvodný zamýšľaný scenár s vlkolakmi, čo ale vôbec nie je na škodu). O kvalitu sa ale postarali aj skvelé cameo role, v ktorých sa vyskytli Dave Bautista, Danny Trejo, Wesley Snipes či Tilda Swinton.

shadows cameo
Zdroj: screenrant.com

Pre druhú sériu sa má ako cameo objaviť fanúšikmi milovaný herecký veterán Mark Hamill (Luke Skywalker zo ságy Star Wars). Inak hovorí oficiálny popis druhej série toto:

„Počas trvania série sa upíri snažia nájsť svoje miesto v ľudskom svete plnom super bowlov, párty a internetových trollov. Nájde sa tu energetický upír, ktorý sa po povýšení stane hladným po moci a samozrejme všetci duchovia, čarodejnice, nekromanceri, zombie a zabijaci v tieňoch, ktorí sa voľne pohybujú na území troch štátov.“

Skvelá sledovanosť = ďalšia séria

Je jasné, že takáto kombinácia nemôže dopadnúť inak, ako dobre. Práve preto bola správa o tretej sérii oznámená ešte pred skončením druhej. Tá však mala už po šiestich epizódach priemerné pozretie 3,2 milióna divákov, čo je o 25% viac ako na prvú sériu. Jednoducho – fanúšikovia sa už namotali a chceli vidieť viac.

shadows
Zdroj: fxnetworks.com

Aj pre tretiu sériu sa vrátia všetky dôležité hlavné role. Zahrá si v nej teda Waititi, Matt Berry (šéf z IT Crowd), Kayan Novak, Harvey Guillen aj Natasia Demetriou. Kedy príde ešte nevieme, nakoľko nás stále čaká finále tej druhej. Už teraz sa však nemôžeme dočkať oboch.

Páči sa vám seriál What We Do In The Shadows? Sledujete aj aktuálnu sériu? Ste radi, že bola ohlásená aj tretia? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -