15 prípadov, kedy boli herecké hviezdy nahradené počas natáčania. Vystriedali ich títo kolegovia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Herecké hviezdy nahradené počas natáčania

Nahradené herecké hviezdy nie sú v Hollywoode takým netradičným prvkom. Na konkurzy totiž prichádzajú doslova tisícky uchádzačov a niekedy si ani sami tvorcovia nie sú istí finálnym obsadením. Niekedy sa stane, že samotný herec odmietne rolu a uvedomí si, že ju nechce, tesne pred začatím natáčania. Vtedy musia hľadať vhodnú náhradu.

Vedeli by ste si predstaviť po boku Kate Winslet namiesto Lea niekoho iného? A čo keby hral Gandalfa predstaviteľ Jamesa Bonda? Pre nás možno ťažko predstaviteľné, boli to ale reálne možnosti. Prinášame vám týchto 15 prípadov, kedy boli herecké hviezdy nahradené inými.

1. Teória veľkého tresku – Penny

nahradení herci - penny
Zdroj: brightside.me

Pôvodne tento známy seriál o geekoch ani neobsahoval postavu Penny. Namiesto nej sa tam mala objaviť akási Katie, ktorá bola rovnako susedou ústrednej partie. Zahrať si ju mala kanadská herečka Amanda Walsh. Bol s ňou dokonca natočený aj pilotný diel.

Ten nikdy nebol odvysielaný a tvorcovia sa rozhodli radšej pre postavu Penny. Oslovili herečku Kaley Cuoco, ktorú predtým odmietli, lebo vraj vyzerá príliš mlado. Sme radi, že to nakoniec takto dopadlo a mohli sme vidieť dievča z vedľajšieho bytu v tejto podobe a po Leonardovom boku.

2. Teória veľkého tresku – Rajesh

vymena rajesh
Zdroj: brightside.me

Penny nie je jedinou postavou, ktorá bola v spomínanom pilote seriálu v inej podobe. Ten taktiež neobsahoval postavu emocionálne nevyrovnaného, ale zato vtipného a romantického indického člena štvorice, Raja. Namiesto neho bola dokonca ženská postava Gilda.

Zahrala si ju komička Iris Bahr a išlo o vedkyňu, ktorá mala byť tajne zaľúbená do Leonarda. Vraj v neodvysielanej úvodnej epizóde skvele fungovala a bola aj dostatočne vtipná, ale aj tak sa ju tvorcovia rozhodli nahradiť mužským variantom. Fanúšikovia by iste radi videli kam by sa seriál vyvinul, keby sa tam nakoniec objavila.

3. Beverly Hills, 90210 – Brenda

nahradení herci - brenda
Zdroj: brightside.me

Jeden zo seriálov, ktorý definoval 90. roky, je práve Beverly Hills. Tí, ktorí si ho ešte detailnejšie pamätajú, si mohli všimnúť, že po štvrtej sérii zmizla postava Brendy. Namiesto nej prišla osoba s podobných charakterom, Valerie Malone. Zahrala si ju Tiffani Thiesen.

Dôvodom bolo absolútne nekorektné správanie predstaviteľky postavy, Sharon Doherty. Bola drzá k štábu a nepríjemná k hereckým kolegom, a tak sa tvorcovia jej postavu rozhodli odstrániť so seriálu namiesto preobsadenia. Zaujímavosťou je, že z rovnakého dôvodu prestala pôsobiť aj v seriáli Čarodejnice.

4. Zápisník jednej lásky – Allie

vymena allie
Zdroj: brightside.me

Tento romantický snímok je symbolom a takmer povinným pozeraním pre väčšinu mladých zaľúbených párov. Ryan Gosling a Rachel McAdams vytvorili spolu veľmi známu ikonickú filmovú dvojicu. Rola Allie Hamiltonovej mala pripadnúť ale niekomu úplne inému – Britney Spears.

Bolo by síce zaujímavé vidieť ju hrať po boku Ryana Goslinga, ten sa však v jednom interview vyjadril: „Keď Adams prišla na konkurz, všetko sa zmenilo a dostala okamžite rolu.“ Myslíme, že to bolo správne rozhodnutie tvorcov.

5. Dva a pol chlapa – Charlie Harper

nahradení herci - charlie
Zdroj: brightside.me

Zrejme jeden z najznámejších prípadov, kedy boli nahradení herci. V úspešnom americkom seriáli stvárnil jednu z hlavných úloh Charlie Sheen. Jeho súkromný život sa začal čoraz viac podobať tomu, ktorý stvárňoval v seriáli, a tak sa štúdio Warnes Bros rozhodlo, že ho zo seriálu vystrihne.

Zosnulého Charlieho tak nahradil rovnako miliardár Walden Schmidt, ktorého stvárnil Ashton Kutcher (vraj aj jeho samotného obsadenie prekvapilo). Nemal taký úspech, ako pôvodná postava, ale aj napriek tomu do seriálu dobre sadol. Dôkazom toho je, že boli natočené ďalšie 4 série.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -