Nebudete veriť, prečo skončil. Akčný hit nepokračoval z bizarného dôvodu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ani len nevidel druhý Pacific Rim, dôvod vás pobaví

Dnes už legendárny režisér fantasy-hororovo ladených snímok si dal od svojho klasického žánru v roku 2013 nachvíľu odbočku. Priniesol film o gigantických robotoch, ktorí bojovali proti Zem ohrozujúcim gigantickým monštrám (kaiju). Pre druhý diel ho ale vystriedal iný režisér. V rozhovore pre portál Collider teraz Guillermo del Toro prezradil, prečo pokračovanie k Pacific Rim nerežíroval on.

Prvý diel vošiel do našej distribúcie pod názvom Ohnivý kruh. Dvojka prišla o 5 rokov neskôr, jej dej sa však odohráva 10 rokov po pôvodnom filme. Roboti, známi aj ako Jeagers, sa predávajú na čiernom trhu.

Uprostred toho sa vedec, Dr. Newt Geiszler (Charlie Day) rozhodne experimentovať na monštrách a spájať ich mozgy s najnovšou generáciou Jeagerov. Tak sa s najlepších ochrancov našej planéty stáva jej najväčšia hrozba.

Pacific Rim film
Zdroj: wallpaperflare.com

Nestihli zaplatiť zálohu za scény

Nakoľko prišla prvá časť pred 10 rokmi, nastal čas na jej opätovné vydanie. Americkí diváci sa dočkali premietania v IMAX 3D. Pri tejto príležitosti redaktor Steven Weintraub aj vyspovedal režiséra Pacific Rim (Ohnivý kruh). Pýtal sa, prečo nikdy neviedol aj sequel. Na to odpovedal:

„Pripravovali sme sa na to. Bolo to odlišné od jednotky, ale malo to nasledovať vo viacerých veciach, ktoré som sa tam pokúšal dostať. Potom sa to stalo – viete, to sú tie veci, pre ktoré je život taký bláznivý, no nie? – museli zaplatiť zálohu za scény do piatej poobede, inak by sme tie v Toronte stratili na niekoľko mesiacov. Tak som im povedal ‚Nezabudnite, že môžeme prísť o scény‘ a potom prišiel čas 17:00 a my sme tie scény stratili. Povedali mi ‚Môžeme točiť v Číne‘ ale ja im na to len [so smiechom] ‚Čo si myslíte? Ja musím robiť na Podobe vody’“

Výmena za romantickú fantasy bol vhodný krok

Zdá sa, že Guillermo del Toro spravil veľmi dobrý krok, keď pokračovanie Pacific Rim vymenil za svoju romantické fantasy. Film Podoba vody mu totiž vyniesol nielen skvelé reakcie kritikov, ale pri rozpočte 19,5 milióna dolárov dokázal priniesť tržbu 195,3 milióna, teda až desaťnásobok. Nehovoriac o tom, že dráma o obojživelnom tvorovi získala štyroch Oscarov.

Film Pacific Rim: Povstanie následne režíroval Steven S. Knight. Viacerí kritici sa o ňom vyjadrili, že ide o značný pokles oproti prvému filmu. Recenzia z portálu Variety hovorí, že del Torov unikátny štýl chýbal natoľko, že snímka viac pripomínala Transformerov ako jeho dielo. Diváci už navyše boli po tejto sérii od Michaela Baya otrávení z gigantických robotov, a tak dvojka aj u nich prepadla.

Pacific Rim: Povstanie
Zdroj: IMDB

Film ani nevidel, dôvod vás pobaví

Pôvodne mal režisér plány na rozvíjanie značky, po tomto ich však zavrhol. Del Toro bol pre pokračovanie Pacific Rim síce označený ako producent, priznáva, že film dokonca nikdy nevidel. Takto odôvodnil prečo:

„Nevidel som výsledný film, pretože by to bolo ako pozerať domáce video s vašou exmanželkou. Je to hrozné, ak je dobré a ešte horšie, ak je zlé – alebo aj naopak. Jednoducho nechcete vedieť. Tak som to nevidel. Čítal som výsledný scenár a veľa vecí bolo príliš odlišných.“

Značka s ním skončila, nádej ale zostáva

Film o obrovských robotoch ochraňujúcich Zem sa teda nikdy nerozrástol v poriadnu sériu. Na krátky čas sme dostali ešte anime Pacific Rim: The Black, to však na Netflixe po dvoch 7-dielnych sériách prišlo k svojmu rozuzleniu. Zarytým fanúšikov tak zostáva jedine čakať či s opätovným vydaním môže prísť aj k obnoveniu značky.

Myslíte si, že ak by Guillermo del Toro točil aj pokračovanie k Pacific Rim, tak by séria dopadla inak? Ste jeho fanúšikmi? Páčila sa vám aj druhá časť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: variety.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -