Trailer na stop-motion animák Pinocchio od Guillerma del Tora dokazuje, že pôjde o úplne iný vizuálny zážitok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na stop-motion Pinocchio od del Tora

Netflix prináša nový trailer na stop-motion animovaný film Pinocchio. Takúto adaptáciu si vybral režisér Guillermo del Toro, ktorého môžeme poznať ako tvorcu Podoby vody či Faunovho Labyrintu. Príbeh dreveného chlapca teraz rozpovie úplne iným štýlom, čo nemôže nová ukážka dokazovať viac.

Kľúčové prvky sú stále prevzaté z klasickej rozprávky od Carla Collodiho. Tak vidíme, ako si bábka praje sa stať skutočným chlapcom, ako sa svrček stáva jeho svedomím, ako sa ho zmocní riaditeľ cirkusu či zhltnutie veľrybou. Všetko je však realizované novým spôsobom, ktorý sme ešte nevideli. Jasným príkladom je narastenie nosa pri povedaní nepravdy – tentoraz ide o poriadne košatý konár.

Známy príbeh s celou radou nových prvkov

Na prevedenie takýchto jedinečných vizuálov sa spojili Jim Henson Company a ShadowMachine, aby priniesli čo najkvalitnejšie pôsobiace bábky. Ako spolurežiséra si prizval Marka Gustafsona, ktorý stál za Fantastickým pánom lišiakom. Scenár mu napísal Patrick McHale, ktorý stojí za filmom aj seriálom Za stenou záhrady.

Tvorca sa vyjadril, že pôjde aj o úplne nové spracovanie, čo sa týka motívu. Zaraďuje ho do 30. rokov do Talianska, kde je práve na vzostupe fašistický režim. Tak tu nájdeme paralely medzi ovládaním ľudu a tým cez „nitky“. Zároveň má byť aj „brutalistickým príbehom“, ako uvádza. Jednoducho ako hovorí svrček, myslíte si, že tento príbeh poznáte, avšak nepoznáte ho.

guillermo del toro pinocchio modrá víla
Zdroj: entertaimentweekly.com

Počuť budeme peknú kôpku hviezdnych hlasov

Jeho meno je tiež zmenené a tu sa bude volať Sebastian. Hlas mu prepožičal Ewan McGregor. Dabing samotného Pinocchia obstaral Gregory Mann a David Bradley je jeho tvorcom a otcom, Geppetom. Ani modrá víla, ktorú sme tu videli, nebude mať tradičnú podobu. Tentoraz bude tiež z dreva a veľmi podobná chimére. Jej hlasom je Tilda Swinton.

Okrem nich budeme môcť počuť Chistopera Waltza, Finna Wolfharda, Cate Blanchett, Rona Perlmana, Johna Turturra či Tima Blakea Nelsona. Takýto jedinečný náhľad na známy príbeh si budeme môcť pozrieť na Netflixe už 9. decembra.

Zaujal vás nový trailer na stop-motion animák Pinocchio? Tešíte sa teraz ešte viac na zobrazenie príbehu od Guillerma del Tora? Páčia sa vám jeho vizuály? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -