Pinocchio odhaľuje prvé fotografie a Guillermo del Toro prezrádza viac detailov o jeho verzii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pinocchio odhaľuje prvé fotografie

Počas tohto roka dostaneme dve verzie známej rozprávky s bábkou, ktorá sa túžila stať reálnym chlapcom. Jednu, hranú verziu, prinesie Disney a dostaneme ju v septembri. Druhú prináša známy Guillermo del Toro a od samého začiatku dával najavo, že táto bude značne odlišná. Pre jeho stop-motion film Pinocchio to dokazujú aj prvé fotografie.

Vieme, že ide o projekt, ktorý chce priniesť už približne 15 rokov. Jeho oznámenie prišlo ešte na filmovom festivale vo Francúzsku v roku 2018. Avšak kvôli situácii za posledné dva roky bol zdržaný. Tak nám postupne prináša nové informácie, aby nám skrátil čakanie. Dostali sme krátky teaser a teraz zábery, ktoré ukazujú jedinečný štýl animácie.

pinocchio
Zdroj: vanityfair.com

Zasadený v reálnom Taliansku v minulom storočí

Del Toro ich priniesol po svojom rozhovore pre Vanity Fair. Tam potvrdil, že sa nepresúvame ako pri väčšine spracovaní do fantazijného sveta, ale zostaneme v tom reálnom. Dej sa odohráva v Taliansku v 30. rokoch minulého storočia, teda medzi dvomi vojnami. Na vzostupe je tam fašistický režim.

Režisér povedal, že väčšina ľudí sa mu podriaďovala a chovali sa ako bábky. To dokonca tak, že drevený chlapec bude medzi nimi pôsobiť viac reálne. Vyrobil ho rezbár Geppetto, ktorý prišiel o svojho syna Carla. Vyrobením marionety sa tak snaží vyplniť medzeru vo svojom vnútri. Zároveň sa teda bude sústreďovať viac na vzťah medzi otcom a synom.

Spojitosť aj s inou známou knižnou postavou

Del Toro však vidí aj inú podobnosť v tejto postave. Uviedol nasledovné:

„Vždy som bol zvádzaný spojeniami medzi Pinocchiom a Frankensteinom. Obaja sú deťmi, ktoré sú uvrhnuté do tohto sveta. Obaja sú vytvorené otcom, ktorý od nich očakáva, že sami prídu na to, čo je dobré a čo je zlé, etiku, morálku, lásku, život a všetky základné veci. To je detstvo. Musíme na všetko prísť so svojimi obmedzenými skúsenosťami.“

Bábka vytŕča z radov poslušných ľudí

Pre film Pinocchio teda máme nové fotografie aj ďalšie detaily od režiséra. Navyše ešte doplnil, že cnosť tohto chlapca bude vzhľadom na dobu vytŕčať z obyčajnosti a poslušnosti ostatných. Avšak jeho túžba stať sa reálnym chlapcom bude tiež spracovaná úplne inak. Nebudú to len želania, ale bude podnikať akcie a správať sa tak, ako by ním naozaj bol.

Naozaj unikátny náhľad spracováva spolu s del Torom aj Mark Gustafson. Výborné je aj obsadenie, respektíve hlasy hercov. Budú tu David Bradley ako Geppetto, Gregory Mann ako Pinocchio, Ewan McGregor ako Sebastian J. Cricket, Christoph Waltz ako gróf Volpe, Ron Perlman ako Mangiafuoco a Finn Wolfhard ako Candlewick.

Menej magických bytostí

Zároveň upozornil aj na to, že máme čakať menej magických bytostí a viac reálnych ľudí. Všetko má byť teda čo najbližšie nášmu svetu (a jeho minulosti) ako je to len možné. Výsledok si budeme môcť pozrieť koncom tohto roka a to konkrétne v decembri.

Páčia sa vám nové informácie o filme Pinocchio a zverejnené fotografie? Ako si myslíte, že dopadne táto netradičná verzia od Guillerma del Tora? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -