Potitulková scéna z Doctor Strange 2: Kto je [SPOILER] a ako ovplyvní budúcnosť MCU?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Potitulková scéna z Doctor Strange 2

Stephen Strange mohol stabilizovať na istý čas mnohovesmír, avšak jeho povinnosti určite neskončili. To nám dokazoval nielen úplný záver, ale aj potitulková scéna z filmu Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Samozrejme máme na mysli tú prvú. Predstavila nám tajomnú novú postavu, ktorá môže zmeniť budúcnosť a tón ďalších filmov s Benedictom Cumberbatchom v MCU.

Pokojné prechádzanie čarodejníka preruší mysteriózna figúra. Varuje ho pred novou hrozbou prieniku vesmírov, o ktorom sme sa dozvedeli počas snímky od Sama Raimiho. Prvé prekvapenie prišlo hneď – naozaj ju stvárňuje TÁTO herečka?! Po pár sekundách však začnete uvažovať aj nad tým, kto by mohla byť samotná postava.

mcu clea
Zdroj: maxblizz.com

TÁTO herečka v MCU

Áno, naozaj sa do filmového sveta pridáva Charlize Theron. Herečka známa z filmov Monštrum, Mad Max: Zbesilá cesta alebo Atomic Blonde rozšíri aj rady superhrdinov. Tu sa objavila na niekoľko sekúnd ako postava vo fialovom kostýme, otvorila svojím mečom portál do Temnej dimenzie a žiada Stephena o pomoc. Nevieme, či sa tým odkazuje na jeho tretí film alebo iný projekt v rámci univerza, bude to však niečo veľké!

Meno postavy je totiž Clea a teraz sa podržte – v komiksoch je manželkou Stephena Strangea. Je používateľkou mágie, ktorá je rovnako silnou (alebo možno v niektorých prípadoch aj silnejšou) ako on. Je dcérou dvoch mocných vesmírnych bytostí – princa Oriniho, ktorý vládol Temnej dimenzii a Umar.

marvel clea
Zdroj: gamesradar.com

Neter Dormammu

Druhá zmienená je navyše sestra Dormammu. Áno, presne tak, toho veľkého záporáka, s ktorým prišiel Strange vyjednávať. Takže jeho manželka je neterou jeho veľkého nepriateľa. Prvý raz nám však bola predstavená v roku 1964 v komikse Strange Tales #126. Stan Lee a Steve Ditko ju vytvorili ako „striebrovlasú ženu uväznenú v Temnej dimenzii“.

Jej meno síce mohlo byť odhalené až o dva roky neskôr, avšak za svoje dekády pôsobenia mala mnoho príbehov. Dôležité však je, že sa stala v Earth-616 učenkyňou Doctora Strangea. Dvojica sa však do seba zaľúbila a nasledovala svadba. Avšak nie v tradičnom zmysle slova – ich duše boli previazané a to aj naprieč viacerými univerzami. To bol potom ale mimoriadne bolestivý rozchod…

marvel clea
Zdroj: thedirect.com

Stephenova manželka a nová najvyššia čarodejnica

Avšak potitulková scéna filmu Doctor Strange 2 nie je jedinou súčasťou, kde sa objavila za posledný čas. Práve počas minulého roka jej začala vychádzať nová komiksová séria, jednoducho nazvaná Strange. Tu je Stephen zabitý jeho nepriateľom Kaeciliusom (ktorého tiež poznáme z prvého filmu) a tak preberá úlohu najvyššieho čarodeja. Pri súčasnom trende MCU by teda mohla byť náhradou za tohto člena tímu, avšak určite by sme nepredbiehali…

Pozrime sa na to, čo by sa mohlo stať najskôr. V roku 2015 vyšiel komiks Secret Warsktorý vytvoril Jonathan Hickman. Práve tento autor (pre)predstavil zrážku vesmírov, z ktorej čerpal aj film. Hlavný Marvelovský vesmír Earth-616 (v ktorom máme potvrdené, že sa odohrávajú aj filmy) sa zrazil s vesmírom Earth-1610.

komiks strange
Zdroj: marvel.com

Reálna cesta tohto tímu do MCU?

A okrem toho, že boli dôležitou súčasťou komiksu Clea a Stephen, tak veľkú rolu hral tím X-Menov. Takže tu to máme – toto by mohla byť reálne riadna vstupenka pre mutantov do MCU. Vesmíry by mohli medzi seba prenikať bez vážnych a fatálnych následkov.

Ktorú cestu si teda tvorcovia vybrali, je teda otázne. Možno pôjde o predstavenie nových postáv (tentoraz riadne), možno o viac nepríjemností s Temnou dimenziou. Možno to znamená, že aj Cumberbatch odkladá svoj plášť, podobne ako Chris Hemsworth onedlho svoje kladivo. Nech je to ktorákoľvek možnosť, vieme, že pre budúcnosť filmového sveta bude dôležitou.

Zaujala vás potitulková scéna z filmu Doctor Stange v mnohovesmíre šialenstva? Lámali ste si doteraz hlavu nad tým, kto je predstavená postava? Ako sa vám páči zaradenie Charlize Theron do MCU? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -