Beetlejuice 2 bude realitou. Zachránil ho Brad Pitt

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Beetlejuice 2 sa zrealizuje

Beetlejuice 2 sa nakoniec zrealizuje. Zachránil ho plán B od Brada Pitta. Teda, aby ste rozumeli správne, bude za ním stáť ako producent s jeho spoločnosťou Plan B Entertameint. Informácia hovorí, že film opäť vzkriesil po tom, čo ho jeho pôvodný tvorca pred tromi rokmi pochoval. Oživovanie ide značne rýchlo, nakrúcať by sa malo začať už v lete.

Zdá sa, že tento proces sa veľmi zapáčil aj predstaviteľom hlavných úloh. Tak sa už teraz pod projekt podpísali Winona Ryder aj Michael Keaton. V pôvodnom filme si zahrali Lydiu Deetz a bioexorcistu Betelgeusa.

beetlejuice rider keaton
Zdroj: wallpapercave.com

Betelgeuse sa na Havaji neobjavil

Pôvodný film z roku 1988 režíroval Tim Burton a scenár k nemu napísali Michael McDowell a Warren Skaaren. Okrem vyššie spomenutých hercov si v ňom zahrali Alec Baldwin, Geena Davis, Catherina O’Hara a Jeffrey Jones. Baldwin a Davis sa tu stanú duchmi, ktorí sa snažia z ich niekdajšieho domova vyhnať nových, extravagantných nájomníkov.

V tejto úlohe ale vôbec doma nie sú a tak si musia na pomoc eventuálne zavolať na pomoc bioexorcistu. Jeho prezývka je Beetlejuice a toto meno rozhodne nikdy trikrát po sebe neopakujeme. Režisér chcel v 90. rokoch sám nakrútiť pokračovanie, ktoré by titulnú postavu dalo do úplne nového prostredia. Malo sa volať Beetlejuice Goes Hawaiian a samotný názov napovedá, kde sa mal ocitnúť.

beetlejuice
Zdroj: wallpaperaccess.com

Nechal ho kvôli Supermanovi

Burton ale dostal ponuku, aby zrežíroval Supermana. Keďže už s DC a Warner Bros. skúsenosti mal s Batmanom (ktorého tiež hral Keaton), tak sa projektu upísal. Scenár mu mal napísať Kevin Smith. Tento film ale po viacerých nemalých problémoch s produkciou tiež odišiel na druhý svet.

Beetlejuice na Havaji bol definitívne ukončený, to však neznamenalo, že by sa zabudlo na akékoľvek pokračovanie. Ale až v roku 2011 nabralo reálnejšie kontúry, keď sa rozhodol Seth Grahame-Smith produkovať, aj si napísať scenár k Beetlejuce 2. Vtedy sa rozprával aj s hercom v hlavnej roli, ktorému sa jeho vízia údajne páčila, avšak ani tento projekt nebol zrealizovaný.

beetlejuice
Zdroj: wallpaperflare.com

Vízia sa páčila, ale… nie všetkým

Scenár síce môže vyzerať akokoľvek fajn, avšak keď sa nepáči režisérovi, je to problém. Smith sa o tomto vyjadril, že pri pokračovaní je to vždy problematické. Máte totiž približne 10 miliónov spôsobov ako to pokaziť a zhruba štyri ako to spraviť dobre. V tom prípade sa mu „nepodarilo trafiť správnu niť do ucha ihly“.

Burton však zrejme nebol spokojný s ničím, čo ohľadom pokračovania prišlo. V roku 2019 tak definitívne povedal, že pochybuje o tom, že akákoľvek druhá časť vznikne. Teraz je to však vďaka Bradovi Pittovi inak. Nevieme však stále, či sa vráti aj pôvodný režisér.

beetlejuice
Zdroj: pinterest.com

Vyvoláva ho Brad Pitt

Rovnako nevieme, kto by mal napísať scenár a či sa vráti niekto ďalší z pôvodného obsadenia. Dôležité však je, že sa vracajú Keaton a Ryder. To dalo Pittovi väčšiu páku na to, aby mohol presvedčiť štúdio. Snáď mu s jeho odvážnym plánom vydania na budúci rok dajú zelenú, aby mohol skutočne začať v lete točiť.

Čo si myslíte vy o príprave filmu Beetlejuice 2? Veríte, že môže pokračovanie dopadnúť dobre alebo po toľkých problémoch neveríte v jeho úspešný vznik? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -