Nič takéto ste ešte nevideli. Najlegendárnejšia vojnová výprava v histórii dostane vlastný film od Netflixu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Denzel Washington ako Hannibal

Tretí Equalizer vstúpil do kín iba pred dvomi mesiacmi, ale jeho režisér Antoine Fuqua už má s hlavným hereckým predstaviteľom ďalší plán. Ako informoval portál Collider, hollywoodska legenda Denzel Washington bude tento raz Hannibal. Nemáme na mysli známeho doktora v záľube párovania ľudských orgánov s vínami, ale historickú osobnosť.

Hannibal Barkas bol vládcom Kartága približne 200 rokov pred Kristom. Bol dôležitou osobnosťou počas Púnskych vojen (románsky názov pre Kartágo), kde tento národ zo Severu Afriky bojoval proti veľkolepej Rímskej ríši. Druhá Púnska vojna sa začala jeho dobytím území v Hispaniole (dnešný Pyrenejský polostrov, hlavne Španielsko). Odtiaľ viedol najambicióznejšiu výpravu vo vtedajších dejinách, ktorou sa preslávil.

(Ne)slávna výprava cez Alpy

S veľkou armádou, ktorá obsahovala aj 37 bojových slonov, chcel prekročiť Alpy. Utrpel rozsiahle straty, pričom sa hovorí o 33 000 mŕtvych mužoch a slony zostali len dva. Dostal sa však až k hranici Ríma. Odtiaľ pochádza ďalší, k nemu sa viažuci výrok – Hannibal pred bránami. Rimania ho rozdrvili, on sa ale nevzdával a podnikal ďalšie výpravy. Až spojenie s gréckym kráľom Antiochom III. mu pomohlo zaručiť víťazstvo.

Jeho príbeh rozpovie režisér, ktorý s Washingtonom pracuje už od roku 2001, kedy priniesli triler Training Day. Vtedy začala ich plodná spolupráca, priniesli spolu trilógiu Equalizera aj remake Sedem statočných v roku 2016. Tento raz uzatvoril zmluvu s Netflixom,  zatiaľ nepomenovaná historická snímka príde práve na túto streamovaciu službu.

denzel washington equalizer 3
Zdroj: themoviedb.org

Najbližšie roky na oboch stranách Ríma

Scenár k nej píše John Logan, ktorého môžeme poznať ako autora príbehov k filmom Letec, Posledný samuraj, Hugo a jeho veľký objav či bondovkám Skyfall a Spectre. Momentálne s Fuquom pracuje aj na životopisnom filme o Michaelovi Jacksonovi.

Zaujímavé je, že ide už o druhý projekt z protredia starovekého Ríma, v ktorom v najbližšom čase Washingtona uvidíme. Vieme, že si zahrá zápornú postavu vo filme Gladiátor 2, ktorý by mal prísť v novembri budúceho roka. Ako slávneho generála ho však uvidíme bojovať proti tejto rozsiahlej ríši.

Pozdáva sa vám Denzel Washington ako Hannibal Barkas, historický generál, ktorý bojoval proti Rímu? Ako sa vám páči samotná myšlienka spracovania tohto príbehu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -