Sam Raimi chystá remake filmu Magic, uznávaného hororu s bruchomluveckou bábkou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sam Raimi chystá horor Magic

Sam Raimi chystá remake hororu Magic. Režisér je v poslednej dobe skloňovaný hlavne kvôli svojmu filmu Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Aj tam sme mohli nájsť poriadne desivé prvky a väčšina jeho kariéry patrí práve tomuto žánru. On naštartoval v 80. rokoch sériu Evil Dead a podieľal sa aj na remakoch.

Po prelome tisícročia priniesol napríklad zaujímavý kúsok Stiahni ma do pekla. Ako producent sa podieľal na Nenávisti alebo Mužovi v temnote. Teraz si posvieti na klasiku z roku 1978 a spraví jej prerábku. U nás film nie je až tak známy, aj keď bol u nás vydaný opakovane, pod názvom Čary aj Kúzla.

anthony hopkins magic
Zdroj: youtube.com

Diabolská bábika ešte v 70. rokoch

V zahraničí však ide o jeden z najuznávanejších filmov, kde je predmetom desenia bábika. Rozpráva príbeh kúzelnícka asistenta, ktorého si zahral Anthony Hopkins. Ten po svojom vlastnom predstavení, kde zlyhal, narazí na bruchomluveckú bábku.

Zrazu sa mu začína dariť nielen v profesionálnom živote. Stretáva opäť aj svoju lásku zo strednej školy a zdá sa, že aj ona má o neho záujem. Lenže toto všetko ovplyvnila figurína menom Fat. A za prinesené šťastie si príde vyberať daň. Réžiu originálu mal na starosti Richard Attenborough, ktorého môžeme poznať z hrania v Jurskom parku.

sam reimi magic
Zdroj: newsworldtick.com

Spája sa s ďalším majstrom v žánri

Film ale vychádza z knižnej predlohy, ktorú napísal William Goldman. Jej veľkým fanúšikom je aj známy producent Rob Lee. Po prvý raz bude pôsobiť ako režisér spolu s Raimim. V rozhovore pre Post Mortem with Mick Garris prezradil, že už vyberajú finálnu verziu scenára z viacerých potenciálnych

Lee má produkčne za sebou tiež slušnú kôpku hororových filmov. Patria medzi ne obe časti To, Doktor spánok a podľa Kinga chystá aj Prekliatie Salemu. Vďaka nemu mohol vzniknúť aj Blair Witch a podieľal sa aj na novom trileri Neboj sa, zlatko. Tak takáto dvojica môže iste priniesť svoje klasické prvky a poriadne strašidelný kúsok!

Zaujalo vás, že Sam Raimi a Roy Lee chystajú remake filmu Magic? Poznáte originál? Ste zvedaví na psychologický horor s bábkou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -