Uznávaný rakúsky horor „Dobrú noc, mami“ dostáva remake. Sleduj prvý trailer s Naomi Watts

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Horor Dobrú noc, mami dostáva remake

Dostávame prvý trailer na horor Goodnight Mommy, respektíve jeho remake. Amazon Prime Video totiž prináša prerábku uznávaného filmu, ktorý v roku 2014 prišiel od našich západných susedov. Rakúska napínavá snímka bola u nás uvedené aj na festivaloch, na niektorých pod názvom Dobrú noc, mami. Napriek prvotnému artovému štýlu ale ide o poriadne mrazivý kúsok.

Sleduje príbeh dvoch chlapcov, ktorí prichádzajú na odľahlejší vonkajší statok ich mamy. Tá podstúpila plastickú operáciu, ako sama tvrdí, tak potrebuje na tvári nosiť bandáže. Potrebuje zároveň pokoj a tak sa chlapci začínajú nudiť. Pri svojich hrách si však čím ďalej, tým viac uvedomujú, že niečo nie je v poriadku.

Je táto žena stále ich matkou?

Ich mama sa správa absolútne odlišne. Zavádza divné pravidlá v dome a pokojne fajčí vo svojej spálni. V tajnosti roztrhá obraz, ktorý pre ňu namaľovali jej 14-roční synovia. Jej správanie sa stáva čoraz viac a viac bizarným, až začnú chlapci pochybovať o tom, či je táto žena naozaj ich matkou.

Súrodeneckú dvojicu si zahrajú bratia Cameron a Nicholas Crovetti. Spolu sa objavili napríklad v seriáli Veľké malé klamstvá, tiež ako dvojičky. Camerona môžeme navyše poznať aj zo seriálu The Boys. Hlavnú postavu mysterióznej matky si zahrá Naomi Watts.

Goodnight Mommy
Zdroj: Amazon Prime Video

Mamu si zahrá známa herečka

Britskú herečku môžeme poznať napríklad z King Konga z roku 2005 či z drámy Mullholand Drive. Za posledný rok to boli filmy ako Hodina neistoty či Nekonečná búrka. Ohľadom úlohy v tomto remaku sa vyjadrila takto:

„Dala by sa nájsť určitá spoločná niť plynúca mojimi filmami. Ale vždy sa snažím nachádzať role, ktoré ma vedia naučiť niečo nové. Táto nebola výnimkou. Bolo pre mňa konfrontujúce čeliť takej miere temnoty, tak to bola rozhodne jedna z najťažších postáv, ktoré som hrala. Bolo totiž takmer nemožné sa stotožniť s niektorými jej rozhodnutiami .Bola som si výrazne vedomá toho, ako rozumne potrebujem byť s týmto materiálom. Spravila som všetko, čo bolo v mojich silách, aby som sa uistila, že to tak bude. Nicholas a Cameron boli totálni profíci a vždy na mojej vlne.“

Goodnight Mommy
Zdroj: Amazon Prime Video

Balans medzi hororom a psychologickým trilerom

Pre Dobrú noc, mami prinesie remake režisér Matt Sobel. Vyjadril sa, že ide pre neho o skvelý materiál, pretože balansuje medzi napätím a mystériom a emóciami, ktoré v nás zarezonujú. Povedal, že v pôvodnej snímke videl aj paradoxný protiklad medzi hororom a psychologickým trilerom. Tieto všetky témy a mix sa posnažil zachovať a pridať tam aj niečo vlastné.

Snímka bola naozaj pôsobivým a mrazivým kúskom. Postupne odkrývala svoje tajomstvá a niekoľkými hrozivými obrazmi nás pripútala napätím k sedačke. Pri istých scénach nabiehajú zimomriavky ešte aj po ich dopozeraní a v podstate kedykoľvek si na ne spomeniete. Preto sme zvedaví ako dopadne prerábka, ktorá sa dostane na Amazon Prime Video 16. septembra.

Videli ste tento horor? Ste radi, že dostane Dobrú noc, mami remake? Ako si myslíte, že dopadne? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: people.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -