Nový trailer na film Indiana Jones a nástroj osudu stavia archeológa do boja proti času

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Indiana Jones a nástroj osudu

Lucasfilm mal počas včerajšieho dňa európske oslavy Star Wars v Londýne. Nezabudlo sa však ani na ďalšiu veľkú značku a na jej očakávaný piaty vstup. Priniesli tak nový trailer na film Indiana Jones a nástroj osudu, ktorý ukazuje, že doktor Jones sa akcii nevyhýba ani po svojej sedemdesiatke (nehovoriac o tom, že jeho predstaviteľ Harrison Ford už má reálne 80 rokov).

Tentoraz nás dej zavedie do roku 1969, v ktorom majú vesmírne preteky dosiahnuť svoj vrchol. Indy spolu so svojou krstnou dcérou Helenou (Phoebe Waller-Bridge) však zistia, že NASA vo vidine víťazstva verbovala do svojich radov bývalých nacistov. Na ich čele stojí Jürgen Voller v podaní Madsa Mikkelsena.

Bude Mikkelsenova postava cestovať v čase?

Chcel by svet pretvoriť podľa svojich predstáv a ideálov niekdajšej tretej ríše. V tom by mu mohol pomôcť nástroj osudu, ktorý má údajne umožniť cestovanie v čase. Chcel by sa tak vrátiť a pomôcť Hitlerovi vyhrať druhú svetovú vojnu.

Režisér James Mangold (Logan, Ford vs. Ferrari) sa rozhodol do filmu pomocou digitálnych technológií priniesť aj omladenú verziu Harrisona Forda. Tvrdené bolo, že sa takto objaví vo flashbackoch, teraz by to však mohlo znamenať, že Voller ako hlavný antagonista príde do konfliktu s Indym aj v skorších rokoch. Uvidíme však, či sa táto teória skutočne potvrdí.

Indiana Jones a nástroj osudu
Zdroj: avclub.com

Indy stále poriadne rozdáva rany

Isté však je, že stále nechýba poriadna akcia na pozadí reálnych historických udalostí. Potešením je, že sa vracia aj Sallah, ktorého sme mohli vidieť naposledy v Poslednej krížovej výprave. Okrem jeho navráteného herca John Rhys-Daviesa však uvidíme kopu nových tvárí a zatiaľ najrozsiahlejšie obsadenie z filmov o tomto archeológovi.

Zahrajú si tu aj Antonio Banderas, Shaunette Renee Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Olivier Richters či Ethann Isidore. Piate a zároveň posledné dobrodružstvo (ako oznámil Steven Spielberg) Indiana Jonesa si budeme môcť pozrieť v kinách od 30. júna.

Páčil sa vám nový trailer na Indiana Jones a nástroj osudu? Myslíte si, že sa naozaj dočkáme cestovania v čase? Čo hovoríte na podobu omladeného Harrisona Forda? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -