Rey sa vráti. Star Wars prinesie 3 nové filmy, dostávame aj prvý trailer na seriál Ahsoka

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Star Wars Celebration 2023

Podobne ako iné väčšie franšízy pod záštitou veľkých štúdií, aj svet Star Wars má každý rok vlastnú akciu. Na nej každoročne prezentujú novinky, tvorcovia a herci sa rozprávajú o vydaných aj plánovaných projektoch a ide jednoducho o veľké stretnutie či udalosť pre milovníkov tohto kozmického sveta plného Jediov aj bežných hrdinov. A tak práve dnešným dňom započal Star Wars Celebration 2023.

Prvý trailer pre seriál Ahsoka

Veľkým potešením bol určite prvý trailer k seriálu Ahsoka, ktorý mimochodom začne vychádzať už tento rok v auguste. Obľúbená hrdinka Ahsoka Tano (Rosario Dawson), bývalá padawanka Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), čelí ďalej hrozbe. Ešte síce presne nevieme, čomu presne, no v traileri môžeme vidieť viacero nástrah. Napríklad rôznych Sithov, alebo aspoň vládcov Sily s oranžovými/červenými svetelnými mečmi.

Nové zábery taktiež naznačili, že sa v seriáli ukáže aj Admirál Thrawn. Celkovo pôjde o akési hrané pokračovanie animovaného seriálu Star Wars: Rebels. Už trailer nám totiž ukázal niektoré vracajúce sa postavy – Sabine Wren (Natasha Liu Bordizzo) a Hera Syndulla (Mary Elizabeth Winstead). Ukázať by sa ale mali aj padawan Ezra Bridger (Eman Esfandi) a robot Chopper.

The Acolyte dostáva nové logo aj dátum vydania

the acolyte
Zdroj: instagram.com

Seriál The Acolyte sa teší novému logu, ktoré je jemne upravené oproti predošlému. Štúdio Lucasfilm zároveň potvrdilo, že je jeho vydanie naplánované na rok 2024. Seriál bude pozostávať z ôsmich epizód. Zároveň má silné obsadenie: Amandla Stenberg, Lee Jung-jae, Manny Jacinto, Dafne Keen, Jodie Turner-Smith, Rebecca Henderson, Charlie Barnett, Dean-Charles Chapman a Carrie-Anne Moss.

Jeho príbeh sa bude odohrávať na konci éry zvanej High Republic, známej najmä z komiksov, zhruba 100 rokov pred filmom Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba (1999). Vo svete tienistých tajomstiev a objavujúcich sa síl temnej strany sa bývalá padawanka znovu stretáva so svojím majstrom, aby vyšetrila sériu zločinov. Avšak sily, ktorým čelia, sú zlovestnejšie než kedy čakali.

Nejako, Rey sa vráti

Star Wars mená rodičov Rey
Zdroj: wallpapersden.com

Ohlásené boli aj tri nové filmy. Prvý sa bude odohrávať 15 rokov po filme Star Wars: Vzostup Skywalkera a zrežíruje ho režisérka Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms. Marvel). Daisy Ridley sa vráti ako Rey, z ktorej sa stala nová majsterka Jedi, pričom má novú úlohu. Snaží sa vytvoriť novú Jediovskú akadémiu ako súčasť nového Rádu Jediov.

Dave Filoni natočí filmový záver Mandaloriána a jeho spin-offov

Dave Filoni The Mandalorian
Zdroj: thedirect.com

Ďalší bude mať na starosti Dave Filoni, ktorý je tvorcom ako úspešných animovaných seriálov, tak stojí aj za úspechom tých hraných. Na starosti od štúdia dostal preto výrobu filmu, ktorý bude vyvrcholením hraných seriálov. Ide o seriály, ktoré chronologicky vychádzajú v čase medzi šiestym a siedmym filmom a sledujú rastúci súboj medzi Novou republikou a Prvým rádom.

Vo výrobe je aj príbeh o prvom Jediovi

James Mangold star wars Dawn of the jedi
Zdroj: theplaylist.net

Úspešný režisér James Mangold (Logan: Wolverine), ktorý momentálne pracuje aj na pripravovanom filme Indiana Jones a nástroj osudu, sa postará o prequel Star Wars film. Filmový projekt Dawn of the Jedi sa bude odohrávať 25 000 rokov pred začiatkom nami obľúbenej ságy a ukáže nám nielen objavenie Sily, ale aj úplne prvého Jediho.

Nové informácie o Skeleton Crew

Skeleton crew star wars
Zdroj: mickeyblog.com

Trailer dostal aj seriál Skeleton Crew, avšak vidieť ho mohli iba priami účastníci udalosti. Aj tak sme sa však dozvedeli, že seriál vyjde koncom tohto roka. Nový projekt bude zasadený v rovnakom období ako Mandalorián a ostatné spin-offy (The Book of Boba Fett, Ahsoka). Uvidíme v ňom skupinu detí stratených v galaxii, ktoré sa snažia dostať domov. Zahrajú si v ňom Jude Law, Kerry Condon a v úlohách detí Ravi Cabot-Conyers, Kyriana Kratter a Robert Timothy Smith.

Star Wars Celebration 2023 pokračuje až do pondelka

Oslavy obľúbeného sveta plného pašerákov, rebelov, Mandaloriánov, Jediov, Sithov, pilotov a rôznych iných hrdinov budú pokračovať cez celý víkend. Oficiálne tohtoročný Star Wars Celebration totiž trvá od 7. do 10. apríla 2023. Tešíme sa na informácie, ktoré nám nasledujúce dni prinesú, a o všetkých vás budeme, samozrejme, priebežne informovať.

Na ktorý z plánovaných projektov sa tešíte najviac?

Zdroj: collider.com, polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -