Drsná realita slovenského podsvetia. Vojna policajtov bude nový film, ktorý zbúra naše kiná

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Vojna policajtov

Rudolf Biermann, producent a jeden z režisérov filmu Sviňa, ktorý vytvoril spolu s Mariannou Čengel Solčanskou, sa tentoraz podujal na samostatný film. Jeho posolstvo však zostáva podobné – ukázať drsné metódy nie tak vzdialenej minulosti, z ktorej by sa ľudia mohli poučiť. To dokazuje už trailer na film Vojna policajtov.

Dostávame politický triler, ku ktorému napísal scenár Arpád Soltész. V centre príbehu je kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec, ktorý sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia 90. rokov. V symbióze, ktorá je však veľmi krehká, tu nažívajú mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miesta polícia. Tá je navyše štedro odmeňovaná za to, že priviera oči pred zločinmi.

Krehká symbióza mafie, podnikateľov a polície

Miky je prostredím vyformovaný, aby nikomu neveril. Ale keď mu bude pridelený systému „neposlušný“ partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi.

Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne.

vojna policajtov
Zdroj: cinemart.sk

Dejiny, z ktorých sa potrebujeme poučiť

„Príbeh apeluje na to, aké je stále rovnako dôležité pripomínať si dobu, v ktorej sme žili, a zároveň tak priblížiť minulosť dnešným a budúcim generáciám,“ povedal režisér a producent Rudolf Biermann, Tieto by sa zo svojich dejín mali poučiť nielen z učebníc a lavíc stredných a vysokých škôl. A práve film je na to skvelým vyjadrovacím prostriedkom.

Trailer na triler Vojna policajtov nám ukazuje aj ďalších výborných hercov v jeho obsadení. Nimi budú Róbert Jakab, Marián Mitaš, Anežka Petrová, Broňa Kováčiková, Ady Hajdu, Dušan Cinkota a ďalší. Vo veľkej úlohe mafiánskeho bossa sa tu objaví aj hudobník Patrik „Rytmus“ Vrbovský. Ten prezradil, že ponuku hneď prijal, lebo vedel že „pán Biermann je zárukou kvality“.

vojna policajtov
Zdroj: cinemart.sk

Rytmus je mafiánskym bossom

Snímka bude mať svoju premiéru 1. februára 2024. Zopár šťastných divákov ju však uvidí už onedlho, a to 1. októbra. To navyše v jedinečnom prostredí – keďže sa veľká časť filmu nakrúcala na východe, slávnostná premiéra sa uskutoční v Steel Aréne v Košiciach. Do metropoly východu sa pri tejto príležitosti vrátia všetci herci, ktorí sem počas nakrúcania zavítali a prítomných bude aj približne 350 komparzistov.

Ako sa vám pozdáva trailer na film Vojna policajtov? Vidíte v ňom podobný hit, akým sa stala Sviňa? Potrebujeme podľa vás viac príbehov s varovaním? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: kinosala.joj.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -