Madame Web spoznala svoju herečku. Marvel obohatí hviezda Päťdesiatich odtieňov sivej

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dakota Johnson bude Madame Web

Dakota Johnson bola obsadená do filmu Madame Web. Zahrá si tak prvú ženskú postavu v hlavnej úlohe v Sony univerze Marvel postáv. Ten bol pred istým časom premenovaný na Sony’s Spider-Man Universe, takže sa bude točiť predovšetkým okolo jednej postavy. A práve pre ňu je Madam Web nesmierne dôležitá.

Je totiž kľúčovým prostriedkom, ktorý spája viaceré vesmíry, do ktorých patria rozliční Spider-Mani. Tento koncept už poznáme z animovaného Spider-Man: Paralelné svety a multiverzum nám naplno rozvíja aj MCU. Nakoľko čerpá sily zo schopností pavúčieho muža, vyhľadáva ich rôzne verzie (ktoré sú niekedy až bizarné).

madame web spider-mani
Zdroj: thedirect.com

Dôležitá postava pre Spider-Verse

Prvý raz sa objavila v komikse The Amazing Spider-Man #210 z roku 1980. Je zobrazovaná ako postaršia žena, ktorá je nevidiaca. Navyše je kvôli chorobe ochrnutá a tak jej jej manžel vytvoril podporný systém pre telo, ktorý pripomína systém pavučín. Od toho dostala aj svoje meno.

Kvôli jej vzhľadu by sa dalo predpokladať, že Johnson si zahrá inú verziu postavy. V Marvel komiksoch prevzala žezlo po smrti madam pri bojoch na Spider-Islande osoba menom Julia Carpenter. Pôvodne bola Spider-Woman, Peterovi zabránila v zabití Kravena a upadla do kómy kvôli Venomovi (po čom dostala nové schopnosti). Všetky uvedené udalosti by len viac potvrdzovali, že pôjde práve o toto stvárnenie.

madame web julia carptenter
Zdroj: murphysmultiverse.com

Spojená aj s Morbiusom

Okrem Kravena a Spider-Mana by bola prepojená aj s Morbiusom. Teda v tomto prípade minimálne vo forme scenáristov. Matt Sazama a Burk Sharpless okrem jej skriptu napísali scenár práve aj pre dlho odkladaný upírsky film s Jaredom Letom.

Vidno, že Sony a Marvel sa snažia aj o presadenie silnejších ženských postáv. Na réžiu si zobrali osobu, ktorá už na tomto poli rozhodne skúsenosti má. S.J. Clarkson pracovala na seriáli pre Netflix s temnejším nádychom a hlavnou ženskou hrdinkou – Jessica Jones. Následne viedla aj tímovku The Defenders.

Dakota Johnson
Zdroj: wallpapersite.com

Zaujímavý príspevok do hereckej kariéry

Dakota Johnson si filmom Madame Web rozhodne rozšíri svoju pestrú hereckú kariéru. Najznámejšia je asi zo série Päťdesiat odtieňov, avšak skvelé výkony ukázala vo filmoch Sociálna sieť alebo Suspiria. Ľudí pobavila aj vo filme Ako byť single a prekvapila aj v dráme Peanut Butter Falcon. Jej aktuálnym filmom je hudobná dramédia Cha Cha Realm Smooth, za ktorý si odniesla aj ocenenie z festivalu v Sundance.

O filme Madam Web vieme už nejaký čas, ale vždy je skvelé počuť ďalšie novinky. Sme radi, že v tomto smere Sony tiež svoj vesmír rozširuje a okrem Venoma, Morbiusa a Kravena dostaneme aj ženskú postavu. Už len zostáva uvažovať, ktorý Spider-Man sa k nim nakoniec pripojí

Čo hovoríte na správu, že si Dakota Johnson zahrá Madame Web? Bude sa vám páčiť v tejto úlohe alebo by ste si tam vedeli predstaviť niekoho iného? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -