Realizujú sa pre film Shazam! Hnev bohov pretáčky? Režisér na to konečne odpovedá

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Realizuje Shazam 2 pretáčky?

Pred časom sme sa dozvedeli, že Warner Bros. posúva premiéry filmov z DCEU. Druhý Aquaman bol posunutý o vyše roka kvôli tomu, že musia niektoré scény prerobiť s novou víziou štúdia. Jeho miesto zaujalo pokračovanie hrdinu, ktorého hrá Zachary Levi. Preto začali kolovať správy o tom, že aj Shazam 2 musí riešiť pretáčky. Ako na to reaguje režisér?

David F. Sandberg sa preslávil v hororovom žánre. Priniesol celovečerné spracovanie pôvodne krátkej snímky Nezhasínaj!. Následne sa u širšieho publika preslávil filmom Anabelle 2: Stvorenie zla. To mu otvorilo cestu k DC svetu a mohol priniesť v roku 2019 film Shazam!.

Shazam_Family
Zdroj: dcextendeduniverse.fandom.com

Jeden z najúspešnejších filmov štúdia

Ten si získal u divákov veľký úspech a ide o druhý najobľúbenejší komiksový film od tohto štúdia. Predbehla ho iba prvá Wonder Woman. Tesne sa na neho tlačila The Suicide Squad: Samovražedná misia od Jamesa Gunna, nepodarilo sa jej však dobehnúť. Rovnako mohlo byť štúdio spokojné so zárobkami, z rozpočtu 100 miliónov priniesol do kás 366 miliónov dolárov.

Tak dostalo pokračovanie automatickú zelenú s rovnakým režisérom. To okrem pôvodného zoskupenia nového súrodeneckého tímu superhrdinov láka aj na ďalšie herecké mená. Ako originálne postavy Hespera sa tu objaví Helen Mirren a Kalypso bude stvárňovať Lucy Liu. Obe majú byť dcérami titána Atlasa.

Shazam 2 oficiálny trailer
Zdroj: youtube.com

Zobral si pôvodný dátum Aquamana

Produkcia zaznamenala viaceré zdržania, samozrejme, väčšinu z nich kvôli pandémii. Konečne sme ho mali vidieť tento rok, do kín mal doraziť 21. decembra. Po odložení Aquamana a Strateného kráľovstva si zobral jeho pôvodný slot, teda 17. marec 2023. Hovorcovia štúdia to okomentovali tým, že nebude musieť súperiť o IMAX sály a divákov s filmom Avatar: Cesta vody.

David F. Sandberg shazam
Zdroj: thedirect.com

Čo na to režisér?

To však nezastavilo špekulácie od fanúšikov. Na počesť Dňa práce, ktorý sa v Spojených štátoch konal 05. septembra, sa režisér rozhodol odpovedať na otázky fanúšikov. Samozrejme najžiadanejšia bola, či má Shazam! Hnev bohov naozaj pretáčky. Odpovedal na to takto:

„Nie. Videl som tie dohady o tom, že Shazam má byť „premodelovaný“, ale to nie je pravda. Zostrih je zamknutý už nejakú dobu, dorábame ešte posledný mix, farby a efekty. Každý je s filmom spokojný a nebudeme pracovať dlhšie pre to, že sa posunul dátum. Iba si uvedomili, že pôvodný dátum Aquamana bol vhodnejší a to je dôvod, prečo ho presunuli. Definitívne nenakrúcame viac.“

Zadupľoval predchádzajúce vyjadrenia štúdia

Sandberg teda ešte zadupľoval a potvrdil slová o dôvode, prečo bol zmenený dátum. Pretáčky sa teda druhého Shazama netýkajú. Stále nevieme, či sa Billy a Freddy konečne stretnú so svojím idolom Supermanom (a či si ho ešte zahrá Henry Cavill) alebo nás čaká súboj s Black Adamom (Dwayne Johnson). To sa zrejme dozvieme až pri premiére a teda 17. marca na budúci rok.

Ste radi, že druhý Shazam nerieši žiadne zmeny scén a ďalšie nakrúcania? Tešíte sa na jeho marcové vydania a máte prsty prekrížené, aby to bol finálny dátum? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -