Dostaneme po vyše 40 rokoch film Vec 2? Jeho režisér to naznačuje

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostaneme Vec 2?

Dnešná doba patrí pokračovaniam aj po niekoľkých dekádach. Zdalo by sa, že je možné, že dostaneme aj druhý film dnes už kultového hororu od Johna Carpentera. V nedávnom rozhovore totiž naznačil, že by aj po vyše 40 rokoch mohol prísť film Vec 2. Dokázal by však podobný brutálny kúsok fungovať aj dnes?

Prvý film prišiel v roku 1982. Zahrali si v ňom Kurt Russell, Wilford Brimley, Charles Hallahan, Richard Dysart či Donald Moffat. Stvárňujú skupinu výskumníkov na stanici na Antarktíde. Tá je napadnutá mimozemskou životnou formou, ktorá na seba dokáže brať podoby iných bytostí. Mužov tak poštve proti sebe v skvele vybudovanom psychologickom trileri.

Vec John Carpenter
Zdroj: imdb.com

Psychologický triler a body horor

Svoj ikonický status si však získal kvôli monštruóznym zobrazeniam a body hororu s praktickými efektami, o ktoré sa postaral Rob Bottin. Ak niekto za posledné roky myslel na to, že by mal prísť nadväzný film, práve o toto boli najväčšie obavy – či by niečo podobné mohlo fungovať (a zároveň bolo aj dovolené) počas dnešných dní.

V roku 2011 totiž prišiel film, ktorý mal fungovať ako prequel. V Spojených štátoch ohľadom neho prišlo značné zmätenie, pretože dostal rovnaký názov ako pôvodný film. My sme mali to šťastie, že sa k nám dostal pod názvom Vec: Počiatok. Avšak, nepodarilo sa mu získať si ani časť slávy svojho predchodcu, mnohými je dokonca označovaný za prepadák či priemerný horor.

vec: počiatok
Zdroj: imdb.com

Bol Childs predsa „Vecou“?

Otázku pokračovania si kládli diváci aj kritici. Často ju adresovali priamo režisérovi, ktorý sa jej vždy vyhýbal. Až teraz nedávno podal inú odpoveď. Počas udalosti, ktorá mala názov Texas Frightmare Weekend, sa počas sekcie s otázkami a odpoveďami pýtali fanúšikovia na jednu špecifickú scénu.

Konkrétne sa jednalo o samotný záver filmu. V ňom si Childs, ktorého hral Keith David a MacReady stvárnený Russellom uvedomia, že nemá zmysel, aby jeden druhého podozrievali a pri horiacej výskumnej stanici si podelia fľašu škótskej. Čo sa však dialo potom?

Režisér sa nevybýva naznačovaniu

Otázka smerovala aj k tomu, že bol druhý hrdina príbehu ovplyvnení „Vecou“. Na to režisér (ako môžeme počuť vo videu) povedal:

„Musel som prisahať, že zachovám tajomstvo, okej? Pretože, môže byť, ale neviem či bude, ale môže byť Vec 2.“

Pripravil by ju stále Carpenter?

Je pravdou, že toto je vec, ktorá máta fanúšikov už desiatky rokov. Odpovedať sa nám na ňu snažili napríklad vo videohre z roku 2002, nie je to však považované za kánonické. Preto by stále mohlo prísť pokračovanie aj k inak perfektne uzavretej prvej časti. A kto vie, možno by to mohol znamenať veľký návrat pre režiséra, ktorý nepriniesol celovečerný film od roku 2010, kedy priniesol snímku The Ward.

Chceli by ste, aby prišla aj Vec 2? Mala by podľa vás pokračovať v príbehu Childsa, ktorý už tri dekády zostáva tajomstvom? Patrí aj pre vás prvý film medzi obľúbené klasiky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: slashfilm.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -