James McAvoy sa pridáva do hororu Speak No Evil od štúdia Blumhouse

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

James McAvoy vo filme Speak No Evil

James McAvoy sa pridáva do filmu Speak No Evil, čím si pripíše na svoje konto ďalší hororový kúsok. Pripravuje ho štúdio Blumhouse a ide o ich remake dánskeho originálu, ktorý prišiel len minulý rok. Po úspechu na filmovom festivale v Sundance a po pozitívnych ohlasoch od divákov tak dostane aj americkú verziu.

Film hovorí o dánskej rodine, ktorá sa na dovolenke v Taliansku stretáva s rodinou z Holandska. Po dobre strávených momentoch sú pozvaní do ich krajiny. Lenže od príchodu Dánov to vyzerá tak, že čoraz viac vecí nehrá a holandská rodina sa správa čoraz zvláštnejšie. Narastá tak napätie aj sociálna úzkosť.

Psychologické hry aj drsné scény

Vzhľadom na žáner je tak jasné, že dostávame poriadnu psychologickú nálož aj niekoľko poriadne drsných scén. Dostala sa aj do našej distribúcie pod názvom Neprivolávaj nič zlého a celkovo zožala mimoriadne úspechy. Nevieme, koľko zmien prinesie prerábka, ktorá má prísť už na budúci rok a to 9. augusta 2024.

Vieme však, že sa o réžiu postará James Watkins. Poznať ho môžeme ako tvorcu hororov Jazero smrti či Žena v čiernom s Danielom Radcliffom. Tiež pracoval na seriáloch, nedávno od neho prišiel špionážny triler The Ipcress File a práve on je zodpovedný za jeden z najúspešnejších dielov Black Mirror s názvom Shut Up and Dance.

speak no evil
Zdroj: indiewire.com

Remake od úspešných tvorcov

Zároveň prepracoval aj scenár, ktorého prvú podobu mu poskytli Christian a Mads Tafdrupovci (teda autori originálu). Ako autor skriptov by sa mohol podpísať pod filmy Gone, Pád do tmy: Časť 2 či akčný kúsok Útok na Paríž s Idrisom Elbom. Samozrejmosťou je, že o produkciu sa postará Jason Blum.

Jediným známym hercom je zatiaľ McAvoy. Ide pre neho o ďalší kúsok z tohto žánru po snímkach To: Kapitola 2, Victor Frankenstein či Rozpoltený. Inak ho samozrejme môžeme poznať zo série X-Men, akčného Wanted či drámy Pokánie. Najbližšie ho uvidíme v historickej dráme The Book of Clarence po boku Benedicta Cumberbatcha.

Ste radi, že sa James McAvoy pridáva do hororu Speak No Evil? Videli ste dánsky originál? Čo hovoríte na to, že Blumhouse robí remake tak skoro po jeho vydaní? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -