Sen hororových fanúšikov by sa mohol splniť! Spoja Jason Blum a James Wan svoje sily natrvalo?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jason Blum a James Wan diskutujú o spojení síl

Ak sledujete za posledné dve dekády horory, iste vám neunikli tieto dve mená. Jason Blum a James Wan sa v ňom stali veľkými hviezdami a prinášajú zaujímavé a divácky atraktívne kúsky. To prostredníctvom svojich spoločností Blumhouse a Atomic Monster. Teraz ale môže prísť k vzniku novej budúcej hororovej legendy – diskutujú totiž o zlúčení ich firiem.

Spoločnosti by si mali stále zachovať svoju autonómiu a identitu a možnosť pracovať na samostatných tituloch či značkách. Zároveň by ale mohli tvoriť vybrané spolu a ťažiť z exkluzívnych dohôd a prvotných zmlúv s väčšími spoločnosťami. Pri Blumhouse je to aktuálne Universal Pictures.

blumhouse značky
Zdroj: atomtickets.com

Obaja majú na konte obrovské úspechy

Ak by sa to uskutočnilo, Atomic Monster dostane prístup k existujúcej infraštruktúre Blumhousu. Tá sa tiahne nielen cez filmovú a televíznu tvorbu, ale začala sa rozrastať aj o videohry, audioknihy či podcasty a dokonca aj živé predstavenia pred divákmi. A že tých samotných značiek nie je málo.

Aktuálne má pod sebou Blumhouse značky Paranormal ActivityOčistaHalloweenVšetko najhoršie, SplitOuijaOdobrať z priateľovExorcistaSinisterLen tento rok zaznamenávajú vo svojom remesle veľké úspechy. Čierny telefón si s 22-miliónovým rozpočtom na seba zarobil 159 miliónov dolárov a Halloween končí síce prepadol u divákov aj kritikov, ale do kás z kín priniesol cez 100 miliónov.

James Wan horory
Zdroj: screenrant.com

Spoločný film už spolu tvorili, príde onedlho

Určite sa ale nedá povedať, že by aj Atomic Monster nemali pod sebou úspešné série. Tými sú napríklad V zajatí démonov (aj s jeho celou radou spin-offov), Insidious alebo Saw. Samotný Wan je pritom režisérom, ktorý priniesol spoločnosti Warner Bros. nemalé zisky, jasným príkladom je jeho Aquaman, ktorý má na konte 1,1 miliardy.

Rozhovory, ktoré medzi dvojicou uznávaných tvorcov začali, sú prirodzeným vývojom vecí. Obaja totiž pracujú na hororovom techno-trileri M3GAN, ktorý príde do kín 6. januára 2023. Periodikum The New York Times celý proces starostlivo sleduje, o jeho vývoji tak budeme informovať aj my.

Ako sa pozdáva táto správa vám? Myslíte si, že ak by Jason Blum a James Wan spojili sily natrvalo, tak by prišlo k tvorbe samých hororových hitov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -