The Batman bude takmer horor. Riddler bol inšpirovaný skutočným sériovým vrahom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Batman bude takmer horor

Ukážky, fotografie či zábery z nakrúcania nám už dlhšiu dobu sľubujú, že v marci uvidíme najtemnejšie prevedenie temného rytiera. Avšak teraz môžete vidieť, že to bude ešte desivejšie ako sme si mysleli. Režisér Matt Reeves sa totiž vyjadril, že chystané komiksové spracovanie The Batman bude takmer horor.

Dalo by sa povedať, že netopierí muž nemal k tomu žánru niekedy ďaleko. Spomeňme si len na scénu s netopiermi z filmu Batman začína či na Penguina v stvárnení Danny DeVita od Tima Burtona. Dokonca niektoré spôsoby správania Heatha Ledgera ako Jokera k tomu smerovali. Avšak tu hovoríme o poriadnom priklonení sa k tomu žánru.

batman returns penguin

Menuje žánre, ktorých sa dotkne

Dokazovať to môžu režisérove slová. Počas rozhovoru s portálom Moviemaker Magazine menoval okrem iného aj žánre, ktoré sa chystaného filmu týkajú. Zároveň však povedal napríklad aj to, že hrdinove detektívne schopnosti sú potrebné viac ako kedykoľvek doteraz. Takto sa vyjadril:

„Toto je idea o mieste, ktoré je skorumpované a niekto sa snaží plávať proti prúdu a bojovať s tým, aby bol rozdielny – to je Batman vo svojej najčistejšej podobe. V centre noirových príbehov je vždy detektív, však? A preto je do neho zasadený najlepší detektív na svete. Ale okrem toho je príbeh aj hororovým príbehom. Je však aj trilerom, akčným filmom – to všetko je vo svojom jadre okrem detektívneho príbehu. Je obšírny rozprávaním.“

Batmobil inšpirovaný hororovým dielom

Podľa slov Matta Reevesa naozaj prestriedame viaceré žánre. A okrem noirovej detektívky pôjdeme aj do temnejších vôd. Ale náznaky nám v predošlých záberoch a ukážkach dávali vraj už skôr. Nový Batmobil je napríklad inšpirovaným iným známym vozidlom z fandomu – tým je auto z Christine, diela od Stephena Kinga.

the batman batmobile
Zdroj: nl.ign.com

Predpoklad fanúšikov o tom bol už skôr, teraz to však bolo potvrdené priamo z úst tvorcu. Po tom, čo povedal, že nové auto z filmu The Batman je ako horor od Kinga, pokračoval takto:

„Páčil sa mi ten nápad s autom samotným ako postavou v horore. Keď sa zjaví, jeho priam animalistický výzor naozaj vydesí zločincov, ktorých Batman prenasleduje.“

Riddler inšpirovaný reálnym vrahom

A najhlavnejším z nich bude v tejto snímke Riddler, tu s občianskym menom Edward Nashton. Zahrá si ho herec Paul Dano a že ide o najdesivejšie stvárnenie DC zloducha sa už dalo poznať. Avšak teraz vám pri pozretí na neho ešte viac naskáču zimomriavky. Inšpirovaný bol totiž skutočným sériovým vrahom.

Zodiac Killer rozsieval strach medzi ľuďmi od 60. rokov. Sériový vrah okrem svojich ohavných činov posielal do miestnych novín aj kryptické správy a hádanky. Niektoré z nich neboli doteraz vyriešené a sanfranciská polícia sa nimi opätovne zaoberá už vyše dekády.

riddler zodiac killer
Zdroj: barstoolspots.com

Gotham prehnitejší ako predtým

Ak sa pozriete na moc a strach, ktorý dokáže vrah rozsievať, uvedomíte si, že takto skvele zapadne do hororového ladenia a do zločinmi prelezeného Gothamu. Riddler bude teda ešte desivejším súperom Bruce Waynea, ktorého si tu zahrá Robert Pattinson.

The Batman teda bude triler, horor, noirová detektívka aj akčný film. Ak tam chcú dostať všetky tieto žánre a zároveň aj viacerých záporákov alebo antihrdinov, už začíname chápať jeho dĺžku. Nedávne sme sa totiž dozvedeli, že nás k filmovému plátnu pripúta na takmer 3 hodiny. Ale znie to tak, že každá minúta bude stáť zato!

Myslíte si, že môže The Batman fungovať ako mix týchto všetkých žánrov? Čo hovoríte na jeho hororové zameranie? Nabieha vám husia kosia aj keď čítate o inšpirácii pre postavu Riddlera? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -