Brendan Fraser v slzách. Môže za to reakcia na jeho najnovší film v Benátkach

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Brendan Fraser v slzách

Na 79. ročníku Filmového festivalu v Benátkach skončil Brendan Fraser v slzách. Mohla za to reakcia na jeho najnovší film, ktorého režisérom je Darren Aronofsky. Dojímavá a silná dráma The Whale si totiž vyslúžila standing ovation od divákov, ktoré trvalo neuveriteľných 6 minút.

Herec bol veľmi populárnym v 90. a na prelome nultých rokov. Kvôli ťažkej životnej situácii sa prestal objavovať vo filmoch, svoj návrat zase započal až za posledný roky. Jeho hlas sme mohli počuť v seriáli Doom Patrol, vo filmoch už sa objavuje aj fyzicky. Diváci tento návrat nazývajú aj Brenassaince.

Brendan Fraser The Whale
Zdroj: cuba.detailzero.com

Premenil sa na 270-kilogramového muža

Tento film je adaptáciou divadelnej hry s rovnakým názvom, ktorú napísal Samuel D. Hunter. Hovorí o samotárskom učiteľovi angličtiny menom Charlie. Opustil svoju rodinu kvôli priateľovi, ktorý po čase zomrel na chorobu. Kvôli ľútosti sa začal extrémne prejedať, čo malo za následok jeho enormnú obezitu. Vážiac 270 kilogramov sa chce spojiť kým bude neskoro aspoň so svoju dcérou. Tú si zahrala Sadie Sink (Stranger Things).

Snímka mala teraz premiéru na festivale, po svojom premietaní si vyslúžila búrlivý potlesk trvajúci niekoľko minút. Herec v hlavnej role bol prijatím od fanúšikov dojatý a jeho reakcia bola zachytená na videu. Koluje sociálnymi sieťami a je prezdieľaná v niekoľkých desiatkach vlákien na Twitteri.

Kandidát na Oscara už teraz?

O Fraserovi sa dokonca začalo šepkať aj to, že bude vďaka tejto role silným kandidátom na ocenenia. Už teraz sa hovorí, že to pre neho znamená automatický vstup do súperenia o Oscara za najlepšieho herca. To však samozrejme ukáže až čas.

Okrem spomenutých hercov si v snímke zahrajú Samantha MortonTy SimpkinsHong ChauHuck MilnerSathya Sridharan alebo Ryan Heinke. Režisér Aronofsky pred filmom povedal iba, že jeho ústrednou témou je, že nemôžeme súdiť knihu podľa obalu. Tak aj na Fraserovho učiteľa nemôžete pozerať iba na fyzickú stránku, je obrovskou motiváciou pre svojich študentov. Jeho príbeh si budeme môcť pozrieť v kinách od 9. decembra.

Dojalo aj vás, že sa Brendan Fraser ukázal v slzách na filmovom festivale? Čo hovoríte na reakciu divákov na jeho film The Whale? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -