Brendan Fraser je na nespoznanie na prvom zábere z filmu The Whale

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Brendan Fraser z filmu The Whale

Darren Aronofsky prinesie na 79. ročník filmového festivalu v Benátkach svoj nový film. V rámci uvedenia z neho zverejnil prvý záber. Herec Brendan Fraser vyzerá v snímke The Whale na nespoznanie. Obľúbený umelec si získal rolu aj v takto vysoko profilovom filme v rámci svojho návratu k remeslu.

Počas 90. rokov išlo o veľkú legendu. Rozsah dokázal vo svojich viacerých filmoch. Osvedčil sa v strelenej komédii George, kráľ džungle aj v dobrodružnom filme Múmia. Po neľahkých životných udalostiach sa ale vracia k herectvu. Okrem svojej úlohy v Doom Patrol bude záporákom v komiksovej Batgirl. Úlohu má už aj v dráme Killers of the Flower Moon od Martina Scorceseho.

brendan fraser the whale
Zdroj: bosshunting.com.au

Bude 270-kilogramovým samotárom

Film je adaptáciou divadelnej hry s rovnakým názvom, ktorú napísal Samuel D. Hunter. Hovorí o samotárskom učiteľovi angličtiny menom Charlie, ktorý trpí ťažkou obezitou. Opustil svoju rodinu pre svojho homosexuálneho partnera, teraz sa s nimi však chce opätovne spojiť. Hlavne by chcel obnoviť puto so svojou odlúčenou tínedžerskou dcérou.

Tú si zahrá Sadie Sink, ktorú môžeme poznať ako Max zo Stranger Things. Mladá herečka vyzdvihla, aký veľký rozdiel je tvoriť tak veľkú produkciu ako netflixovský seriál a takúto komornú snímku. Zároveň sa vyjadrila, že bola veľká radosť pracovať s pánom Fraserom aj s režisérom.

sadie-sink-brendan-fraser
Zdroj: movieweb.com

Autor pôvodnej hry je fanúšikom režiséra

Jeho prácu, medzi ktorú patria snímky ako Requiem za sen, Čierna labuť alebo matka!, obdivuje aj samotný autor hry. Hunter sa vyjadril, že bol ešte študentom, ktorý písal svoje prvé školské drámy, keď videl Requiem. Nie je teda podľa neho žiadny lepší človek, ktorý by mohol priniesť na plátna jeho príbeh.

Okrem spomenutých hercov si v snímke zahrajú Samantha Morton, Ty Simpkins, Hong Chau, Huck Milner, Sathya Sridharan alebo Ryan Heinke. Unikátny spôsob rozprávania takto citlivého príbehu si vychutnajú najprv diváci Benátskeho filmového festivalu v septembri. Krátko po tom sa očakáva vydanie v kinách.

Ako sa vám pozdáva Brendan Fraser vo filme The Whale? Čo hovoríte na jeho zmenený výzor a aj na rolu samotnú? Pôjde o ďalší Aronofskeho hit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -