Daniel Craig mal mať vo filme Doctor Strange 2 veľkú úlohu. Prečo ju odmietol?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Daniel Craig v Doctor Strange 2?

Aktuálne premietaný film z MCU mal množstvo prekvapivých vstupov od rôznych hrdinov Marvelu. Avšak podľa aktuálnej správy sa tam mohlo ukázať aj ďalšie. Podľa nej sa mal Daniel Craig objaviť vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva ako veľké cameo. Rolu však odmietol.

Niektoré z nich sme už očakávali, pretože nám boli doručené v rámci reklamných prezentácií alebo kampaní. Nimi sú napríklad Patrick Stewart ako Professor X a iba zopár dní pred filmom sme sa dozvedeli, že sa Hayley Atwell ukáže ako Captain Carter. Prekvapivým bol tak napríklad veľmi žiadaný John Krasinski ako Mr. Fantastic.

Mr. Fantastic
Zdroj: thegoaspotlight.com

Na rolu nebol zúčastnený herec prvou voľbou

Hovorilo sa aj o viacerých dohadoch, ktoré ale neboli správne. Nevideli sme Toma Cruisa ako Superior Iron Mana ani žiadneho zo Spider-Manov. Pri tímovke Illuminati však aj tak vybuchli kinosály do nadšeného jásania. A podľa súčasnej správy mohol aj, teraz už bývalý, James Bond, byť ich súčasťou.

Priniesol ju reportér z portálu Deadline, Justin Kroll. Na Twitteri priniesol správu, že Krasinski nebol prvou voľbou na to, kto mal hrať nového vedúceho člena Fantastickej štvorky. Samozrejme, toto bolo práve obsadenie, ktoré si fanúšikovia na internete vydupali, takže zrejme aj dobrý krok od štúdia. Pôvodne ale malo byť prisľúbené Craigovi.

Bývalý James Bond odmietol, lebo…

Ten ho však, z obavy pri narastajúcich číslach nakazených covidom, odmietol. Nechcel sa za daných okolností zúčastniť veľkej produkcie. Dôkazom by mohlo byť aj to, že si mal zahrať v novej adaptácii známej shakespearovskej hry Macbeth na Broadwayi. Práve fakt, že sa nakazil, mu v tom zabránil.

Avšak správa ide ešte hlbšie. Pôvodne údajne nemal byť Mr. Fantasticom, ale inou postavou. Mal byť postavou menom Balder the Brave, Asgarďanom, ktorý je v komiksoch Thorovym polovičným bratom. Samotná postava pochádza zo severskej mytológie, kde je známy ako Baldr. Podľa dohodu ho mala Wanda trikmi prinútiť k tomu, aby spáchal samovraždu.

daniel craig balder
Zdroj: murphysmultiverse.com

Nesúhlas s osudom postavy

S takýmto krokom Daniel Craig pre film Doctor Strange 2 nesúhlasil. Preto tvorcovia spravili zmenu a mali ho vymeniť za Reeda Richardsa. A zvyšok príbehu už popisujeme vyššie. Na jednej strane je dobrou správou, že postavu si nakoniec zahral fanúšikmi žiadaný Krasinski. Na druhej je škoda, že sa Craig neobjavil v MCU.

Tu sa nám zároveň črtá otázka, či sa tak niekedy stane. Správa by totiž naznačovala aj fakt, že herec má záujem sa do tohto univerza zapojiť, zrejme by však záležela od úlohy a ako by bola napísaná. Fanúšikovia ho už teraz tipujú na niektorého z X-Menov a podľa dole uvedeného fan artu by sa podľa niektorých najviac hodil na zápornú postavu, Magneta.

Vymenil agenta za detektíva

Otázne ale je, či by mal na to herec dostatok miesta v diári. Je pravdou, že jeho povinnosti ako agenta 007 sú už za ním, avšak stále je tu jedna opakujúca sa rola. Vieme, že momentálne nakrúca film Na nože 2 a ako svojrázny detektív Benoit Blanc sa vráti aj v jej tretej časti.

Bolo by pre vás prekvapujúce, ak by sa Daniel Craig objavil vo filme Doctor Strange 2? Chceli by ste ho vidieť ako Baldera? Myslíte si, že sa ešte objaví v MCU? V akej úlohe by ste si ho najlepšie predstavili? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -