Nová Planéta opíc od Wesa Balla by mala začať produkciu tento rok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Začne vznikať nová Planéta opíc

Nová Planéta opíc od spoločností 20th Century Studios a Disney stále nie je stratená. O projekte sme sa dozvedeli ešte pred tromi rokmi a vieme, že si ju má na starosť zobrať režisér Wes Ball (séria Labyrint). Scenár k nej píše Josh Friedman (Vojna svetov alebo Terminátor: Temný osud).

Riaditeľ spoločnosti Fox Steve Asbell aktuálne viedol rozhovor s portálom The Hollywood Reporter. Nakoľko je vo firme už 20 rokov, zamýšľali sa nad jeho minulosťou s ňou. Avšak pýtali sa aj na budúce projekty. Prezradil aktuálny status pokračovania Free Guy a pýtali sa na ďalšie projekty na roky 2023 a 2024.

Avatar 2 prvý záber
Zdroj: respawnpoint.cz

Chystané projekty na ďalšie roky

Najviac sa hovorilo o dlho pripravovaných Avatar filmoch, ale reč padla aj na Planétu opíc. Keď sa moderátori opýtali, čo je s projektom nového, dal iba jednoduchú odpoveď. Wes Ball je stále vedený ako režisér a čoskoro by mali mať prvý nástrel scenára. Takto budú môcť začať koncom leta alebo začiatkom jesene.

Možno sa to zdá ako príliš všeobecná informácia, ale je to aj tak skvelá správa. To hlavne preto, že je to jediná, akú sme od roku 2020 dostali. Vtedy Ball povedal iba to, že nový film nebude reboot. Má to byť plnohodnotné pokračovanie série, ktorú sme videli za posledné desaťročie. Vyjadril to slovami „Caesarov odkaz bude pokračovať“.

Planéta opíc
Zdroj: srcdn.com

Nadviaže na trilógiu posledného desaťročia

Vieme, že tým referoval na odkaz, ktorý stvárnil Andy Serkis v trilógii. Ide o Zrodenie planéty opíc z roku 2011, Úsvit planéty opíc z roku 2014 a Vojnu o planétu opíc z roku 2017. Prvú mal na starosti režisér Rupert Wyatt, druhé dve si zobral na starosť v týchto dňoch veľmi spomínaný Matt Reeves. Výmena režiséra tu teda nie je novou vecou.

Planéta opíc samotná má už za sebou pestrú históriu. Prvý raz vyšla v knižnej podobe ako La Planète des singes od autora Pierre Boulleho v roku 1963. Iba päť rokov na to prišlo prvé hrané spracovanie. Hlavnú úlohu si zahral Charles Heston a dodnes ide o spracovanie, ktoré má svoje miesto aj v modernej popkultúre a neustále sa na neho odkazuje.

planéta opíc 1968
Zdroj: denofgeek.com

Žeby na 60. výročie?

Dostal štyri pokračovania a vychádzal z neho animovaný seriál. Inšpirované ním boli knihy či komiksy. Ďalšie výraznejšie spracovanie prišlo až v roku 2001, ktorého sa ujal Tim Burton. No a následne sme dostali v roku 2011 značne iný pohľad na predlohu. Zdá sa, že táto séria je ešte stále aktívna a o rok alebo dva by sme z nej mali dostať ďalšie pokračovanie. Žeby na výročie vydania knihy?

Myslíte si, že spomínaná Planéta opíc by mala mať ďalšie pokračovanie alebo bola perfektne zakončená? Vedeli ste o tom, že tento film vzniká? Ak áno, tak vás potešila správa, že už je v príprave? Dajte nám vedieť do komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -