Autor seriálu Nezvestní pripravuje tajný Star Wars film. Má sa odohrávať po Vzostupe Skywalkera

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tajný Star Wars film od Damona Lindelofa

Damon Lindelof, ktorý stojí za seriálmi Nezvestní, Pozostalí alebo Watchmen, chystá tajný Star Wars film. Oznámený bol priamo štúdiom Lucasfilm, správu ako prvý priniesol portál The Hollywood Reporter. Do praďalekej galaxie nás zavedie spolu s režisérkou Sharmeen Obaid-Chinoy, ktorá priniesla seriál Ms. Marvel.

Podľa správy sa zatiaľ o projekte vie jediná informácia – mal by sa odohrávať po poslednej trilógii. To znamená, že bude nadväzovať na epizódu IX s názvom Vzostup Skywalkera. Nemá byť však naviazaný na takzvanú Skywalker ságu, v podstate postavy, ktoré boli ústrednými počas všetkých deviatich filmov (teda troch trilógií). Otázne teda je, či si iba požičia niektoré postavy alebo sa zameria na novú skupinu ľudí zasadenú do jej dejov.

Star-Wars-Lindeloff-Chinoy
Zdroj: joblo.com

Vracajú sa k projektom na veľké plátna

Štúdio, ktoré za značkou Hviezdnych vojen stojí, si vraj pri oslavách pozvalo talentovaných autorov. Medzi nimi boli napríklad Patrick Somerville (Pozostalí), Rayna McClendon (Willow) či Andy Greenwald (Briarpatch). Ich projekty sú však ešte viac skryté rúškom tajomstva.

Zdá sa, že Lucasfilm sa chce opätovne sústrediť na projekty na veľké plátna. Tým najbližším chystaným mal byť film Rogue Squadron od Patty Jenkins. Ten však zmizol z kalendára spoločnosti, tak nebude vydaný skôr ako do konca roka 2024. Zrejme preto, že sa režisérka primárne sústreďuje na realizáciu Wonder Woman 3.

star wars vzostup skywalkera recenzia
Zdroj: wallpapersden.com

Čo ostatné filmy?

Posledné roky tak patria seriálovej tvorbe. Na Disney+ tento trend odštartoval mimoriadne dobre prijatý The Mandalorian, ktorého nasledoval jeho spin-off The Book of Boba Fett. Momentálne vychádza seriál Andor, ktorý budú nasledovať napríklad Ahsoka (kde si milovanú postavu zopakuje Rosario Dawson), The Acolyte či Skeleton Crew.

Medzitým sme počuli aj o iných filmoch. Najhlasnejším bol ten od Taika Waititiho (Thor: Láska a hrom), ktorý azda každý mesiac menil názor na to, ako má film vyzerať. Hovorí sa však aj o tom, že svoj pripravuje aj Michael Waldron (Loki) či Krysty Wilson-Cairns (1917). Dobrou správou tak je, že aspoň o jednom filme vieme, že sa hýbe vpred.

Ako si myslíte, že môže tento „tajný“ Star Wars film nadväzovať na Vzostup Skywalkera bez zahrnutia najznámejšej rodiny z praďalekej galaxie? Ste radi, že za ním stoja títo tvorcovia? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -