Herečka Zelda Williams už pripravuje film Lisa Frankenstein, jej režisérsky debut

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zelda Williams prinesie film Lisa Frankenstein

Dcéra Robina Williamsa, úžasného herca a komika, ktorý bohužiaľ už nie je medzi nami, kráčala v šľapajach svojho otca. Tiež má rozbehnutú hereckú kariéru a aktívne sa venovala dabingu. Teraz však po prvý raz sadla na režisérku stoličku. Zelda Williams už chystá svoj film Lisa Frankenstein.

Oznámila to herečka v hlavnej úlohe, Kathryn Newton. Tú sme mohli nedávno vidieť v hororovej komédii Slečna beštia, takže do tohto filmu skvele zapadne. Na svojom Instagrame zdieľala fotku, ktorú označila ako „Deň 1“. Samozrejme rozumieme, že ide o prvý deň nakrúcania aj podľa klapky a stoličky. Logo filmu krásne pripomína staršie „monster filmy“ od 30. do 50. rokov.

Úplne iný pohľad na dielo Mary Shelley

Práve aj jednej klasickej príšere sa bude venovať snímka. Frankenstein od Mary Shelley dostal celú radu spracovaní, jedno z najznámejších je iste to od spoločnosti Universal. Adaptácie sa môžu počítať na desiatky, len za poslednú dekádu sme ich dostali štyri, jedno z nich sa aj aktuálne chystá s Kitom Haringtonom.

Tu však pôjde o značne komickejšie spracovanie. Príbeh nás zavedie do roku 1989, kde nepopulárna stredoškoláčka omylom privedie počas búrky k životu dobre vyzerajúcu viktoriánsku mŕtvolu. Začne ho prebudovávať na muža svojich snov, k čomu využije staré nefunkčné solárium vo svojej garáži. Moderné, správne strelené, už teraz sa nám to pozdáva.

lisa frankenstein obsadenie scenaristka
Zdroj: thewrap.com

Vybrala silnú hereckú dvojku aj scenáristku

Samotného oživeného tvora? muža? si zahrá Cole Sprouse. Kedysi herec z Disney Channel známy zo seriálu Sladký život Zacka a Codyho, svoje kvality už opakovane dokazoval v seriáli Riverdale. Naposledy sme ho mohli vidieť v romantickej sci-fi komédii Za snami až na Mars.

Scenár k filmu vytvorila Diablo Cody. Skúsenosti má s oboma žánrami, pretože kedysi priniesla nadčasovú komédiu Juno. Neskôr priniesla horor plný drsného humoru známy ako Jennifer’s Body (v niektorých našich distribúciách uvedený ako Pozor, hryzie!). Naposledy od nej pochádza dramédia Tully.

zelda williams
Zelda Williams; Zdroj: ew.com

Snáď sa v rade spracovaní nestratí

Zelda Williams si teda pre film Lisa Frankenstein vybrala veľmi vhodné obsadenie aj osobu na napísanie scenára. To samozrejme bolo nutnosťou, aby dokázala priniesť svieži náhľad na zdrojový materiál, ktorý sme ešte nevideli. Veríme však, že sa jej to podarí.
Pikoška na záver – áno, meno Zelda dostala skutočne podľa známej princeznej z videohernej série.

Ako sa vám pozdáva režisérsky debut Zeldy Williams? Myslíte si, že dokáže priniesť unikátny spôsob prevedenia Frankensteina? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -