Pozrite si trailer na film The Pilot, príbeh o sovietskom letcovi, ktorý prežil v extrémnych podmienkach

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film The Pilot

Rusi majú rozhodne čo povedať, čo sa týka filmovej produkcie, hlavne za posledné roky. Dokazuje to aktuálne aj nový trailer na film The Pilot. Snímka rozpráva pravdivý príbeh sovietskeho pilota, ktorý počas 2. svetovej vojny musel prežiť za nepriateľskou líniou. A to navyše v extrémnych podmienkach.

Film prináša už svetu známy režisér Renat Davleťarov. Debutoval dvojicou romantických komédií Láska bláznivá (Ljubov morkov). Našli si svojich divákov, ale veľký úspech neslávili. Svoje filmárske kvality ale dokázal kriminálnou drámou Oceľový motýlik. Vojnovej tematike sa venuje najčastejšie, čo potvrdzuje jeho séria Donbass alebo azda jeho najznámejší film …a rána sú tu tiché.

V ruskej aj americkej produkcii

Túto vojnovú snímku podľa skutočnej udalosti viedol dvojito, v ruskej aj americkej produkcii. Tú americkú má na starosti spoločnosť Well Go USA. Cindy Robinson bola poverená úlohou vytvoriť znenie v anglickom jazyku a vybrať správnych dabingových hercov. Túto úlohu už zastávala pri viacerých filmoch aj seriáloch, ale aj videohrách.

Zato v originálnom znení budeme počuť a vidieť herca Pyotra Fyodorova, ktorý si zahrá hlavnú úlohu. Okrem neho sa vo filme ukážu Anna Peskova, Pavel Osadchy, Maksim Emelyanov a Nikoloz Paikridze.

the pilot
Zdroj: geektyrant.com

Skutočný príbeh sovietskeho pilota

Príbeh sa odohráva v roku 1941 a zameriava sa na pilota menom Nikolai Komplev. Skúsený letec bol počas jednej zo svojich úloh a plánovaného bombardovania zostrelený Messerschittmi a zostal napospas ďaleko za nepriateľskou líniou. So serióznymi zraneniami musí bojovať proti extrémnej zime aj proti hladu.

Musí sa vysporiadať s divokými zvieratami a neraz sa dostane do konfliktu s vlkmi. A to všetko popritom, ako sú mu v pätách nacistickí vojaci. Ak ešte niekedy bude chcieť uvidieť svoj domov, musí sa postaviť najväčšej výzve, akej vo svojom živote čelil. Ale bude to stačiť?

the pilot
Zdroj: mubi.com

Uvedené do kín už onedlho

Ďalšie detaily a reálnu históriu za príbehom schválne neuvádzajú, aby mali diváci čo najautentickejší a napínavý zážitok. Film vyjde naraz v Rusku aj v USA v rovnaký dátum, 1.marca 2022. V Štátoch bude navyše uvedený aj na streamovacie služby.

Zaujal vás trailer na film The Pilot? Máte radi podobné snímky o prežití jednotlivca alebo to nie je práve váš žáner? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -