Herec J.K. Simmons nás navnaďuje na návrat J. Jonah Jamesona do Spider-Mana

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Návrat J. Jonah Jamesona vo filme Spider-Man 3

Editor Daily Bugle, najznámejšieho denníka vo svete Marvelu, sa veľmi nečakane objavil vo potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Návrat J.Jonah Jamesona v podaní J.K. Simmonsa zrejme málokto čakal. Jeho pôsobenie by tak malo pokračovať aj v nadchádzajúcom titule o pavúčom mužovi.

Herec totiž nedávno poskytol rozhovor, v ktorom si zaspomínal, ako bol obsadený prvý raz do role. Bolo to ešte v časoch, keď sme mohli vidieť prvého Spider-Mana s Tobey Maguireom, ktorého režíroval Sam Raimi. Čo sa nám tvorcovia rozhodli rovnakou rolou s rovnakým obsadením povedať, je zatiaľ veľmi otázne.

jameson
Zdroj: syfy.com

Ako sa dostal do Spider-Mana

Hlavne ale hovoril o tom, ako sa dostal k svojej roli pod hlavičkou Sony (kde pôvodne Spider-Man patril, potom prišlo jeho zaradenie do MCU). S nimi uzatvoril dohodu na niekoľko ďalších filmoch, zatiaľ sme ho mohli vidieť iba v tom jednom spomínanom. Na svoje začiatky a obsadenie do úlohy editora magazínu spomína takto:

„Producenti a ostatní ľudia v Sony potrebovali byť presvedčení. Pretože, očividne, prišlo dostatok viac vyprofilovaných hercov, na čo treba myslieť pri tržbách. Preto to bolo veľmi nervydrásajúce.“

Pre herca to teda nebolo rozhodne jednoduché a stálo ho to dostatok nervov. Spomína si ale na konkrétne scénu, ktorá by bola, ako hovorí, nočnou morou pre každého herca:

„Bola to scéna, kde Green Goblin vletí cez okno a zdvihne ma za krk do vzduchu, pričom ma škrtí. Musel som držať papiere zo scenára a medzitým predstierať… no, že som zdvihnutý za krk a dusím sa.“

jameson goblin
Zdroj: medium.com

Ohľadom ďalšieho pokračovania nás skôr dopletie

Nehovoril len o tom, vďaka čomu sa dostal do filmového sveta Marvelu. Samozrejme padla aj otázka toho, či môžeme očakávať návrat J. Jonah Jamesona aj v pripravovanej tretej časti Spider-Mana. K tomu sa však vyjadril len takto:

„Neviem, či by ma mali fanúšikovia čakať… Je skvelé mať túto príležitosť a pri tom, ako sa veci vyvíjajú, tak byť stále akýmsi pozostatkom predošlej verzie.“

Svojou rečou nám toho veľa neprezradil. Znamená to, že vo filme nebude? Vyvrátil, že ide o návrat J.Jonah Jamesona v podobe, akej ho poznáme? V tejto chvíli je to veľmi ťažké povedať, lebo štúdiá Sony aj Marvel si držia svoje informácie. Avšak isté je, že nás ešte viac zamotal a navnadil na čakanie, či sa v roli objaví.

Návrat, či nie?

Je pravdou, že sa upísal na niekoľko ďalších filmov, avšak producenti sa vždy sami rozhodnú, do ktorých ho obsadia. Nemusia to byť vždy práve po sebe nasledujúce. Spider-Man 3 sa navyše nezačne natáčať v lete, ako bolo pôvodne plánované. Kiná sa síce otvárajú aj naprieč celými Spojenými Štátmi, veľké hollywoodske produkcie sú však ešte pozastavené.

j. jonah jameson
Zdroj: hollywoodreporter.com

K návratu nám ale môže dopomáhať aj jeden malý fakt, ktorý môže slúžiť ako akási nápoveda. Už po Jamesonovom odhalení na konci posledného Spider-Mana totiž vytvorili fiktívnu stránku Daily Bugle. Na nej sa dajú nájsť príspevky nahnevaného redaktora, ako inak, zamerané proti Spider-Manovi a Peterovi Parkerovi.

V rozhovore pre časopis People nám teda neprezradil J.K. Simmons veľa. Tvorcovia z Marvelu aj Sony tiež mlčia, plánovaný začiatok natáčania sa posúva, zatiaľ sa nevie nakedy. Sme ale trpezlivými fanúšikmi a dá sa povedať, že aj napriek tomu (alebo práve vďaka tomu?) o tom nadšenejšie čakáme na návrat J.Jonah Jamesona do MCU.

Myslíte si, že sa redaktor Daily Bugle vráti v najbližšom Spider-Manovi? A bude to rovnaká postava, ako v pôvodnom? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -