Herec J.K. Simmons nás navnaďuje na návrat J. Jonah Jamesona do Spider-Mana

Nenechajte si ujsť

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...
Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Návrat J. Jonah Jamesona vo filme Spider-Man 3

Editor Daily Bugle, najznámejšieho denníka vo svete Marvelu, sa veľmi nečakane objavil vo potitulkovej scéne filmu Spider-Man: Ďaleko od domova. Návrat J.Jonah Jamesona v podaní J.K. Simmonsa zrejme málokto čakal. Jeho pôsobenie by tak malo pokračovať aj v nadchádzajúcom titule o pavúčom mužovi.

Herec totiž nedávno poskytol rozhovor, v ktorom si zaspomínal, ako bol obsadený prvý raz do role. Bolo to ešte v časoch, keď sme mohli vidieť prvého Spider-Mana s Tobey Maguireom, ktorého režíroval Sam Raimi. Čo sa nám tvorcovia rozhodli rovnakou rolou s rovnakým obsadením povedať, je zatiaľ veľmi otázne.

jameson
Zdroj: syfy.com

Ako sa dostal do Spider-Mana

Hlavne ale hovoril o tom, ako sa dostal k svojej roli pod hlavičkou Sony (kde pôvodne Spider-Man patril, potom prišlo jeho zaradenie do MCU). S nimi uzatvoril dohodu na niekoľko ďalších filmoch, zatiaľ sme ho mohli vidieť iba v tom jednom spomínanom. Na svoje začiatky a obsadenie do úlohy editora magazínu spomína takto:

“Producenti a ostatní ľudia v Sony potrebovali byť presvedčení. Pretože, očividne, prišlo dostatok viac vyprofilovaných hercov, na čo treba myslieť pri tržbách. Preto to bolo veľmi nervydrásajúce.”

Pre herca to teda nebolo rozhodne jednoduché a stálo ho to dostatok nervov. Spomína si ale na konkrétne scénu, ktorá by bola, ako hovorí, nočnou morou pre každého herca:

“Bola to scéna, kde Green Goblin vletí cez okno a zdvihne ma za krk do vzduchu, pričom ma škrtí. Musel som držať papiere zo scenára a medzitým predstierať… no, že som zdvihnutý za krk a dusím sa.”

jameson goblin
Zdroj: medium.com

Ohľadom ďalšieho pokračovania nás skôr dopletie

Nehovoril len o tom, vďaka čomu sa dostal do filmového sveta Marvelu. Samozrejme padla aj otázka toho, či môžeme očakávať návrat J. Jonah Jamesona aj v pripravovanej tretej časti Spider-Mana. K tomu sa však vyjadril len takto:

“Neviem, či by ma mali fanúšikovia čakať… Je skvelé mať túto príležitosť a pri tom, ako sa veci vyvíjajú, tak byť stále akýmsi pozostatkom predošlej verzie.”

Svojou rečou nám toho veľa neprezradil. Znamená to, že vo filme nebude? Vyvrátil, že ide o návrat J.Jonah Jamesona v podobe, akej ho poznáme? V tejto chvíli je to veľmi ťažké povedať, lebo štúdiá Sony aj Marvel si držia svoje informácie. Avšak isté je, že nás ešte viac zamotal a navnadil na čakanie, či sa v roli objaví.

Návrat, či nie?

Je pravdou, že sa upísal na niekoľko ďalších filmov, avšak producenti sa vždy sami rozhodnú, do ktorých ho obsadia. Nemusia to byť vždy práve po sebe nasledujúce. Spider-Man 3 sa navyše nezačne natáčať v lete, ako bolo pôvodne plánované. Kiná sa síce otvárajú aj naprieč celými Spojenými Štátmi, veľké hollywoodske produkcie sú však ešte pozastavené.

j. jonah jameson
Zdroj: hollywoodreporter.com

K návratu nám ale môže dopomáhať aj jeden malý fakt, ktorý môže slúžiť ako akási nápoveda. Už po Jamesonovom odhalení na konci posledného Spider-Mana totiž vytvorili fiktívnu stránku Daily Bugle. Na nej sa dajú nájsť príspevky nahnevaného redaktora, ako inak, zamerané proti Spider-Manovi a Peterovi Parkerovi.

V rozhovore pre časopis People nám teda neprezradil J.K. Simmons veľa. Tvorcovia z Marvelu aj Sony tiež mlčia, plánovaný začiatok natáčania sa posúva, zatiaľ sa nevie nakedy. Sme ale trpezlivými fanúšikmi a dá sa povedať, že aj napriek tomu (alebo práve vďaka tomu?) o tom nadšenejšie čakáme na návrat J.Jonah Jamesona do MCU.

Myslíte si, že sa redaktor Daily Bugle vráti v najbližšom Spider-Manovi? A bude to rovnaká postava, ako v pôvodnom? Váš názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...

Nakrúti režisér Christopher Nolan pokračovanie filmu Tenet? Hlavný protagonista sa vyjadril

Nový špionážny thriller režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počiatok) to v kinách nemá jednoduché. Tenet vyšiel počas celosvetovej pandémie, čo znamená zatvorené kinosály v mnohých...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Ďalší film zo sveta World of Warcraft je vo výrobe. Dočkáme sa pokračovania filmu Warcraft: Prvý stret?

Pokračovanie filmu Warcraft je vo vývoji Fanúšikovia fantasy si určite dobre pamätajú na film Warcraft: Prvý stret z roku 2016, ktorý sa stretol s veľmi...

Film Fantastické zvery 3 započal svoju produkciu. Ako vníma netradičné nakrúcanie hlavný protagonista?

Fantastické zvery 3 sa začali natáčať Knižná a neskôr aj filmová séria Harry Potter patrí k najobľúbenejším sériám ľudí každej vekovej kategórie po celom svete....