Universal chystá film Green Hornet and Kato. Vyhliadli si už aj režiséra

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Green Hornet and Kato

Maskovaný, so zločinom bojujúci hrdina, ktorý dostal už celú radu spracovaní, bude mať aj novú verziu. Štúdio Universal Pictures totiž chystá film Green Hornet and Kato. Majú už vyhliadnutého aj režiséra, ktorý by ho mal spracovať. Ním je podľa zverejnených správ Leigh Whannell.

Tento režisér je však známy hlavne vďaka hororu. Svoju kariéru začínal so samotným Jamesom Wanom. S ním priniesol ako spolutvorca niekoľko filmov do série Saw. Spoluprácu tiež mali na prvom filme Insidious. A práve v tejto značke mal svoj samostatný režisérky debut – bolo to pri treťom filme.

Scenárista Leigh Whannell (vľavo) a režisér James Wan (napravo)
Scenárista Leigh Whannell (vľavo) a režisér James Wan (vpravo), Zdroj: wegotthiscovered.com

Režisér hororov k maskovanému hrdinovi

Odvtedy svojimi ďalšími filmami žal úspechy. Bol ním Upgrade z roku 2018 a Neviditeľný z roku 2020. Práve tento natoľko zaujal štúdio, že s ním chceli pokračovať v spolupráci na ich ďalších značkách. Mal priniesť aj film The Wolf Man s Ryanom Goslingom v hlavnej úlohe, jeho status je ale neznámy. A teraz pripraví známeho hrdinu.

Pod týmto alter egom vystupuje Britt Reid. Cez deň je vlastníkom a editorom v novinách The Daily Sentinel. Cez nos si ale nasadzuje masku a kostým a so svojím spolupracovníkom Katom idú bojovať proti zločinu. K tomu nemôže chýbať ani ikonické auto Black Beauty a celá rada zbraní a vychytávok. Kvôli tomu sa ho bojí podsvetie a je v hľadáčiku polície.

green hornet
Zdroj: cultbox.co.uk

Podsvetie sa ho bojí, polícii nedá spávať

Prvý raz sa k divákom dostal v rozhlasovej hre v roku 1936. Najväčšiu slávu mu ale určite priniesol seriál, ktorý vychádzal v 60. rokoch. Tu si Britta zahral Van Williams a Kata nikto iný ako Bruce Lee. Odvtedy dostal celú radu komiksových spracovaní.

Pre súčasných divákov je známejšia zrejme verzia z roku 2011. Zahrali si v nej Seth RogenJay Chou a Cameron Diaz. Aj napriek skvelému obsadeniu, sršiacemu humoru a niektorým nezabudnuteľným momentom (ako auto rozrezané výťahom na polovicu) nemal úspech u kritikov. Preto boli plány na pokračovanie škrtnuté.

green hornet
Zdroj: flixwatch.com

Viac priestoru pre spoločníka?

Teraz prichádza iné štúdio s filmom Green Hornet and Kato. Oproti všetkým predošlým stvárneniam dopĺňa aj postavu ázijského parťáka priamo do názvu. Predpokladať by sa dalo, že takto by mohol dostať aj väčšiu úlohu. Ešte však nevieme, kto si ho zahrá, ani kto si zahrá Green Horneta.

Scenár je však už hotový a napísal ho David Koepp. Poznať ho môžeme ako autora pôvodného Jurského parku, Vojny svetov či Spider-Mana. A toho tiež nespomíname náhodou. Ako producenti sa na projekte totiž budú podieľať Bradley Gallo a Michael Helfant, niekdajší riaditelia Marvel štúdií. Dohliadali na prvého Iron Mana alebo Neuveriteľného Hulka.

Poznáte superhrdinu Green Horneta z niektorého z predošlých spracovaní? Ste zvedaví na ďalší film, ktorý by mohol priniesť Leigh Whannell? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -