Najriskantnejšia pozvánka na film všetkých čias? Tom Cruise pozýva na Mission: Impossible z dvojplošníka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Cruise pozýva na film z dvojplošníka

„Vidíme sa v kine!“ Kričí Tom Cruise z dvojplošníka z druhej svetovej vojny. Zdá sa, že si on a režisér Christopher McQuarrie zvolili zatiaľ najriskantnejšiu reklamu všetkých čias. Takto totiž pozývali k traileru (a v konečnom dôsledku aj samotnému filmu) na Mission: Impossible: Odplata – Prvá časť.

Ukážka bola prvý raz premietaná návštevníkom CinemaConu na konci apríla. Pre širšie publikum vyšla začiatkom mája a sľubuje nám epický začiatok poslednej kapitoly z tejto série. Pred pustením traileru však pustili divákom aj krátky klip, kde si herec v hlavnej role počas nakrúcania kaskadérskej scény dovolil pozvať fanúšikov do kín.

Na druhom lietadle sa pripája režisér

Na vrchu lietadla Boeing-Stearman WWII hovorí o tom, že je potrebné tento film vidieť na veľkom plátne. Ešte väčším prekvapením je, že sa k nemu vznesie druhé, rovnaké lietalo žltej farby, na ktorom je samotný režisér. Ten pripomína Cruisovi, že tu nakrúcajú film a musia pokračovať lebo už „nemajú veľa svetla“ a „majú málo paliva“.

Táto scéna sa tvorila nad kaňonom v Juhoafrickej Republike, na ktorý tiež dostávame sympatický náhľad. Vieme, že herec si tvorí svoje kaskadérske kúsky sám, táto nie je výnimkou. Jasnými príkladmi je behanie po mrakodrape Burj Khalifa alebo držanie sa vzlietajúceho lietadla.

tom cruise kaskadérske kúsky
Zdroj: triplem.com.au

Ďalší z rady odvážnych kaskadérskych kúskov

Výnimkou nebol ani stále obľubovaný Top Gun: Maverick, kde (opäť) naozaj sadol do kokpitu. Pre Mission: Impossible 7 sme už mohli byť svedkami nakrúcania kúskov na historickom vlaku alebo skoku do priepasti na motorke. Teraz však zašiel ešte ďalej a na vrchu lietadla hovorí divákom (prepis kvôli spomínanému hluku):

„Nazdar, všetci. Chcel by som byť s vami. Ospravedlňujem sa za extra hluk. Ako vidíte, práve natáčame posledný Mission: Impossible, práve teraz sme nad nádherným kaňonom Blyde River v Južnej Afrike. Toto robíme pre veľké plátno, pre divákov na sledovanie vo veľkolepých kinách.“

Dve časti finále dva roky po sebe

Tom Cruise tak z dvojplošníka vzdáva hold kinám a zároveň pozýva na záver ságy M:I. Siedmu a ôsmu časť tvoria súčasne, nakoľko má ísť o jednotný príbeh. Okrem herca v hlavnej role sa vrátia aj tradičné postavy, ktoré hrajú Ving RhamesSimon Pegg alebo Rebecca Ferguson.

Novými hercami, ktorí sa vo filmoch objavia, budú Hayley AtwellPom KlementieffShea Whigham a Cary Elwes. Ako primárny antagonista bude slúžiť herec Esai Morales. Film Mission: Impossible: Odplata – Prvá Časť si budeme môcť pozrieť (a rozhodne v kinách po takejto pozvánke!) 14. júla 2023. Druhá časť dorazí 28. júna 2024.

Páčilo sa vám, ako Tom Cruise pozýva na film z dvojplošníka? Navnadil vás ešte viac na veľkolepú akciu a kaskadérske kúsky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -