Lucy Liu bude tiež záporná postava vo filme Shazam: Fury of the Gods. Aký charakter stvárni?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Lucy Liu v Shazam: Fury of the Gods

Lucy Liu sa pridáva k obsadeniu filmu Shazam: Fury of the Gods. Ba čo viac, zahrá si tam negatívnu postavu. Tvorcovia ju dokonca označujú ako superzloducha. Dopĺňa tak nedávno oznámenú Helen Mirren, ktorá má byť tiež netradične záporáčkou v tomto pokračovaní.

Tá si zahrá Hesperu, dcéru Atlasa. Nemá svoju komiksovú predlohu, ide o originálnu postavu, ale to nie je v tomto svete až tak netradičné, nakoľko je veľa priestoru na jeho rozvíjanie. A podobné to bude aj s Liu. Bude ďalšou z Atlasových dcér, teda sestrou už skôr oznámenej herečky. Ponesie meno Kalypso.

helen mirren shazam
Zdroj: murphymultiverse.com

Súboje medzi mytologickými bytosťami

Je to aj celkom príznačné, pretože vieme, že Shazam! čerpá silu od rôznych postáv z gréckej mytológie. Má múdrosť Šalamúna, silu Hercula, Atlasovu výdrž, Diovu moc, odvahu Achilla a Merkúrovú rýchlosť. Práve spojitosť medzi pôvodným mágom Shazamom a titánom Atlasom môže prísť do príbehu druhej časti a tak sa objavia dve nové záporáčky, ktoré budú jeho dcérami.

A nakoľko sú grécke mýty bohaté a rozmanité, nie je vylúčené, že by tieto dve nemuseli byť dvomi božskými bytosťami, ktoré sa objavia v pokračovaní. Veľa príbehov odtiaľ sa tradovalo nielen storočia, ale dokonca už tisícročia. A viaceré z nich sa zhmotnili v podobe DC komiksov, takže film má určite z čoho čerpať.

Shazam_Family
Zdroj: dcextendeduniverse.fandom.com

Koľko dcér ma vlastne titán Atlas?

Kvôli tomu ale existuje aj viacero verzií tých istých mýtov. V rozličných verziách sa dozvedáme, že Atlas mal tri, sedem alebo dokonca až tucet dcér. Žeby nás ešte prekvapili a Lucy Liu nebola posledná záporáčka pokračovania filmu Shazam? Objaví sa ešte tretia sestra Kalypso a Hespery?

Keby sa držali iného čísla, mohol by nás čakať celkom vypätý a dobre budovaný súboj. Na konci prvej časti si totiž Billy prerozdelil sily so svojimi súrodencami a tak sa vytvoril celkom zaujímavý tím. Vieme (a je aj logické), že okrem hlavných hviezd Ashera Angela a Zachary Leviho sa vráti aj zvyšok obsadenia jeho bratov a sestier.

black adam
Zdroj: wallpapersden.com

Vesmír sa stále rozrastá

Okrem toho bude nový Shazam aj súčasťou čoraz viac sa rozrastajúceho univerza od DC a Warner Bros.. Nedávno sme mohli zachytiť aj kampaň, v ktorej ohlasovali konečný dátum pre Black Adama. Ide o najväčšieho Shazamovho nepriateľa z komiksov a vo filmovej podobe ho stvárni Dwayne Johnson. Toho sa dočkáme 29. júla 2022 a zrejme dobre navnadí na a spropaguje Fury of the Gods, ktoré by malo doraziť 2. júna 2023.

Páči sa vám, že okruh zloduchov doplnila aj Lucy Liu do filmu Shazam: Fury of the Gods? Ako si ju viete predstaviť s hereckou kolegyňou Helen Mirren? Budú podľa vás pridávať aj ďalšie sestry? Dajte nám do komentárov vedieť, čo si myslíte.

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -