Nové vedenie Warner Bros. robí poriadne zmeny. Scoob 2 bol tiež zrušený

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Scoob 2 bol zrušený

Warner Bros. robilo v poslednom čase zásadné zmeny v ich projektoch. Dôvodom bolo ich zlúčenie so spoločnosťou Discovery, ktoré si chcelo vybrať iba podľa nich najzaujímavejšie súčasti pre divákov. Rušili seriály na stanici CW, teraz spravili ešte prekvapivejšie kroky. Filmová Batgirl nebude vydaná a Scoob 2 bol zrušený.

Prvý film prišiel v máji roku 2020. Vybraným kinám sa ho podarilo premietať, avšak prinesený bol aj na streamovacích službách. Preto ho mala možnosť vidieť široká škála divákov. Išlo o novú podobu pre klasický animák, akási farebnejšia a vtipnejšia odozva na ten od dvojice Hanna-Barbera.

SCOOB! kvíz
Zdroj: medium.com

Úspech znamenal zelenú pre dvojku

Hodnotenia sú síce priemerné, ale nedá sa mu odoprieť jeho hravý štýl, pre ktorý sa tešil obľube (a to aj u nás, viď. recenziu). Do zahraničných kín a k obrazovkám HBO Max pritiahli divákom aj hlasy postáv v originálnom znení. Predviedli sa tu Zac EfronAmanda SeyfriedWill ForteGina Rodriguez či Frank Welker.

Takto si získal tržby slušných 28 miliónov dolárov a to iba z kás kinosál. Preto dostalo pokračovanie hneď zelenú. Dvojka mala prísť s názvom Holiday Haunt (teda sviatočné strašenie). Prípravy a prebiehajúcu produkciu snímky, ktorá doteraz stála 40 miliónov dolárov, ale prerušili nové dohody.

Scoob
Zdroj: imdb.com

Nové vedenie ale mení plány

Riaditeľom spoločnosti sa stal David Zaslav. Ten už je známy za jedno neslávne rozhodnutie, ktoré si dokázal pretlačiť aj keď ešte nebol na tejto pozícii. Bol to ten známy krok, v ktorom sa projekty od WB vydali na streamovacej službe v rovnaký deň, ako išli do kín. Spoločnosť to stálo nemalé zisky a sledovanosť.

Teraz spolu s novým manažmentom od Discovery menia hru. Rozhodli sa škrtať projekty, ktoré sa im zdajú ako neperspektívne. S odôvodnením, že nebude fungovať a že nepôjde o veľkú udalosť do kina, zrušili Batgirl. Podobný osud stretáva aj animák Scoob: Holiday Haunt. Práca hercov a štábu teda odchádza do stratena. Otázne je, čo ďalej plánujú so značkou Scooby-Doo, na ktorú majú stále práva.

Je vám ľúto, že aj Scoob 2 bol zrušený? Užili ste si prvú časť a bola pre vás príjemnou zábavou? Chceli ste vidieť aj Holiday Haunt? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -