Toto snáď už DC nemyslí vážne! Batgirl nebude vydaná aj napriek nákladnej produkcii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Batgirl nebude vydaná

Warner Bros. Discovery má zrejme vo svojich plánoch poriadny chaos. Je ešte pochopiteľné, že sa zbavili niektorých seriálov na CW, ktoré už strácali sledovanosť. Menej pochopiteľné, že sa zbavili SnyderVerse s veľkým potenciálom. Ale úplne nepochopiteľným je, že filmová Batgirl nebude vydaná aj napriek jej nákladnej produkcii. Ktorá už bola dokončená.

Film si prešiel počas svojej prípravy viacerými zmenami a s nimi aj pretáčkami. Pôvodný plán vydania v kinách bol zmenený pri ich zatváraní kvôli pandémii. Následne bol presunutý na HBO Max, čo nebolo zlým krokom. Kvôli zmenám na pľaci a aj jeho hereckému obsadeniu stál nemalú čiastku – 90 miliónov dolárov!

Batgirl kostým
Zdroj: headtopics.com, instagram.com

Prichádzame o kvalitné obsadenie

Hlavnú postavu Barbary Gordon, z ktorej sa stáva predmetná hrdinka, si zahrala Leslie Grace. Slávu a pozornosť si získala pre muzikál Život v Heights. Podľa záberov z nakrúcania a fotografií jej kostým náramne pristál. Ba čo viac, držal sa obľúbených komiksových predlôh. Do úlohy jej otca, komisára Gordona bol navrátený J.K. Simmons.

Rovnako sa tu mal objaviť aj Batman v podaní Michaela Keatona. Tento herec si rolu zopakuje po filmoch Batman a Batman sa vracia z prelomu 80. a 90. rokov. Na budúci rok ho (dúfajme) uvidíme aspoň vo filme The Flash. Nemenej zaujímavá bola aj postava záporáka. Ním bol Firefly, ktorého si zahral v jednom zo svojich návratov Brendan Fraser.

Batgirl Brendan Fraser Firefly
Zdroj: vandal.elespanol.com

Nespĺňa predstavy nového vedenia

Teraz sa však nový manažment, na čele ktorého je riaditeľ David Zaslav, rozhodli, že film jednoducho „odložia na policu“. Jednoducho ho neprinesú divákom. Podľa slov hovorcov to je preto, že nefungoval. Chcú sa sústreďovať na veľké filmové udalosti a tým Batgirl podľa nich nebola.

Režisérmi projektu boli Adil El Arbi a Bilall Fallah, ktorí predtým priniesli Bad Boys navždy. Nakrúcanie prebiehalo v škótskom Glasgowe od novembra 2021 do marca 2022. Podľa záberov, ktoré sme odtiaľ dostávali, to vyzeralo na zaujímavý projekt, ktorý by prihodil aj zopár odkazov na komiksový svet. Je škoda, že postavu s 50-ročnou históriou z predlohy opäť neuvidíme vo filmovej podobe.

Ako reagujete na správu, že Batgirl nebude vydaná ani v kinách ani na streamocaej službe? Je vám tohto filmu ľúto alebo si myslíte, že ide od manažérov WB o správny krok? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Vidiet, ze autor clanku nevie ktora bije….film bol na testovacich projekciach totalna blamaz…Ale co je dolezite, ze to produkt stareho vedenia, a to uz neexistuje. David Zaslav odstranil komplet cele vedenie Warnerov, Sarnoff, Emmerich…Teraz uz aj Hamada, ktory bol za cely bordel zodpovedny…Títo ludia tlacili dopredu projekty, o ktore nebol zaujem, Filmy ako Bird of prey a The Suicide squad boli totalne prepadaky. tie filmy generovali obrovsku stratu a to nehovorim o Whedonovaj JL , ktory film totalne zmasakroval s pozehnanim stareho vedenia…takze niet divu, ze sa teraz rusi film ako Batgirl,, aj Supergirl, robia sa pretacky vo Flashovi, nove sceny v Aqumanovi, Shazamovi, A tiez v Black Adamovi ( bude tam Cavillov Superman) tieto filmy boli sucastou alternativnej casovej osy, ktora mala prist po Flashovi. Len so starym vedenim padli aj stare plany….bude sa pokracovat v nadveznosti na Snyderovu JL. takze mozme ocakavat Man of Steel 2, Ayerovu Suicide squad….

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -