Mary Elizabeth Winstead si prestrieľava svoju cestu Tokiom ako Kate. Pozrite si trailer

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

KATE trailer

Chystaná poriadna strieľačka od Netflixu, KATE, dostáva prvý trailer. Priamo pred našimi očami sa ukazuje v plnej paráde Mary Elizabeth Winstead, ktorá sa stáva poriadnou akčnou hrdinkou. To všetko na pozadí filmu, ktorý je takmer prehliadkou japonských kultúrnych referencií – od popkultúry až po hudbu.

Kate je zabijakom a kvôli jednej z misií sa dostáva do Tokia. Ak si však trúfne na veľkého člena z Yakuzy, nemusí to dopadnúť najlepšie. Je otrávená a zostáva jej okolo 15 hodín života. Klasicky, toto je dôvod, ktorý ju poriadne popoženie na cestu – nielen preto, aby našla spôsob ako prežiť, ale hlavne preto, aby všetci, ktorí sú zodpovední, poriadne zaplatili. Vlastným životom.

Prestrieľava sa hordami nepriateľov

V jednom bode sa dostane k „drzej teenage dcéruške“ jednej zo svojej obetí. Dostávame síce aj trocha otrepanú tému s ochrancom, ale zrejme to nebude až také stereotypické. Dievča totiž Kate označuje za „stvárnenie nočnej mory v človeku“. A aj túto dejovú linku filmu odpustíme.

To vďaka akcii, ktorá nás čaká. Elizabeth Winstead sa preváža ulicami hlavného mesta Japonska na tuningovanom aute s podsvietením a prestrieľava sa hordami nepriateľov tak, že by sa mal čo učiť aj John Wick. Kušu z predošlej role Huntress z Birds of Prey vymenila za strelné zbrane a vidíme, že išlo jednoznačne o krok správnym smerom.

mary elizabeth winstead kate
Zdroj: ideahuntr.com

Netreba zabúdať ani na zvyšok obsadenia

V poriadnom hereckom obsadení ale nebude sama. Ako jej handler, označený iba ako V, sa predstavuje Woody Harrelson. Z ďalšieho obsadenia môžeme vidieť Michiela Huismana (seriál Letuška), Tadanobu Asano (Mortal Kombat), japonskú legendu Juna Kunimuru a hudobníka, ktorý to v poslednom čase čoraz viac skúša na hereckom poli, Miyaviho.

Svoju hviezdnu kariéru by tu mohla naštartovať aj násťročná Miku Martineau. Vybral si ju samotný režisér Cedric Nicolas-Troyan. Ten film prenáša zo scenára, ktorý mu priniesol Umair Aleem. Film produkujú David Leitch a Kelly McCormick cez ich spoločnosť 87North Banner. Možno ste o nich už počuli, práve oni totiž môžu za to, že sa John Wick preslávil (a tu vidíte, že spojenie, ktoré sme použili predtým, nebolo čisto náhodné).

film kate
Zdroj: eprimefeed.com

Milostný list Japonsku

Režisér hovorí o tom, že práve herečka v hlavnej úlohe dodala filmu drsné a tvrdé prevedenie. Ale nejde vraj len o akčné predvádzačky, ale snímka má slúžiť aj ako akýsi „milostný list“ pre Japonsko. Predajné automaty na každom kroku, arkády s klasickými hrami (ako ukázané Galactic Wars) alebo manga – to všetko Troyan na krajine vychádzajúceho slnka miluje (v tomto prípade hlavne Tokyo Ghoul).

Výsledok takéhoto spojenia tvrdej akcie a zaujímavých vizuálov si budeme môcť pozrieť už o necelý mesiac. Netflix ho zaradí do svojej ponuky 10. septembra.

Ako sa vám zatiaľ páči film KATE podľa toho, čo ukazuje trailer? Radi opäť vidíte Mary Elizabeth Winstead v akcii alebo vám nesedí v tejto pozícii? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: rollingstone.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -