Avatar: Posledný vládca vetra dostane tri nové filmy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Avatar dostane nové filmy

Fanúšikovia Posledného vládca vetra sa majú najbližšie roky na čo tešiť. Na Netflix príde hrané seriálové spracovanie. Navyše teraz tvorcovia pôvodného seriálu oznámili, že Avatar dostane tri nové filmy, ktoré budú rozširovať jeho univerzum. Všetky z nich prídu aj na pôvodnú stanicu a to Nickelodeon.

Nemuselo by to byť až takým prekvapením, pretože ešte vo februári minulého roku sa tvorcovia Michael Dante DiMartino a Bryan Konietzko vyjadrili, že zakladajú Avatar Studios. To má za úlohu prinášať nový obsah, ktorý bude rozširovať pôvodný svet aj jeho spin-off a pokračovanie.

Zdrojweheartit.com:

Vládcovia elementov vždy majú čo povedať

Seriál vznikal v rokoch 2005 až 2008. Berie si inšpiráciu z japonských anime, preto sa často vedú stále debaty o tom, či o anime ide alebo nie. Odohráva sa vo fiktívnom svete v minulosti, kde niekoľko unikátnych jedincov dokáže ovládať elementy – vietor, vodu, zem a oheň. Existuje však aj jeden vyvolený, ktorý ich dokáže ovládnuť všetky. Ten nesie titul Avatara a stará sa o rovnováhu medzi jednotlivými silami aj ríšami.

Keď však Avatar zmizne, agresívny Národ ohňa zaútočí na ostatné kmene, aby si ich podrobil. V trvajúcej vojne je na chlapcovi Aangovi, aby opäť objavil svoje sily a naučil sa zvládať elementy. Našťastie na svojej ceste nie je sám, cestuje s ním vládkyňa vody Katara, jej brat Sokka a neskôr aj vládkyňa zeme Toph, ktorá ho učí.

avatar studios
Zdroj: pintest.com

Jedinečný svet má priazeň aj ocenenia

Netreba zabúdať ani na jeho verného lietajúceho bizóna Appu. Tento svet je plný jedinečných zvierat, fantasticky napísaných postáv, uspokojivých dejových liniek a samozrejme aj pestrej animácie. Preto si vyslúžil aj niekoľko ocenení Emmy.

Rok 2010 priniesol hranú filmovú verziu, ktorá je mnohými zatracovaná a fanúšikovia sa zhodujú, že sa o nej nehovorí. Tomuto formátu by mohol napraviť reputáciu chystaný seriál na Netflixe, ktorý podľa zverejnených informácií (hlavne v hereckom obsadení) a záberov vôbec nevyzerá zle. V každom prípade však okrem neho podľa hlavičkou Avatar Studios vzniknú aj tri nové animované filmy.

avatar the last airbender posledný vládca vetra
Zdroj: playersmagazine.it

Vracajú sa pôvodní tvorcovia

Prvý z nich si zoberie na starosť Lauren Montgomery, ktorá stála aj za réžiou viacerých dielov originálnej série. Samozrejme, že sa Konieztko a DiMartino vracajú ako producenti, spolu s nimi aj Eric Coleman. Dohliadať bude aj Jason McConnell, viceprezident animácie v Nickelodeon Animation a Paramount Animation.

Prezident týchto animačných štúdií, Ramsey Naito, vyjadril všetkým svoju podporu. Zároveň zdieľal aj nadšenie k tomu, že sa vracajú všetci experti od seriálu, aby priniesli divákom skvelý zážitok (a že je súčasťou rodiny aj Lauren, ako povedal on).

Avatar: Posledný vládca vetra počet a dĺžka epizód
Zdroj: thedigitalfix.com

Animované filmy aj hraný seriál pred nami

Zatiaľ sú to bohužiaľ jediné informácie, ktoré o nich máme, avšak v každom prípade skvelé správy. Posledný vládca vetra je rozhodne seriál, ktorý si zaslúži, aby pokračoval a rozvíjal sa a práve s kvalitou, ktorú mu dokážu zabezpečiť pôvodní tvorcovia. Dôkazom predsa môže byť aj spin-off a pokračovanie zároveň, The Legend of Korrao novej Avatarke, ktorý vychádzal v rokoch 2012-2014.

Teší vás správa, že Avatar: Posledný vládca vetra dostane tri nové filmy? Budete tieto animované kúsky sledovať na Nickelodeone? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -