Ana de Armas nehrá Marilyn Monroe, ona sa na ňu mení. Aspoň to ukazuje prvý teaser na film Blonde

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý teaser na Blonde

Netflix vydal prvý krátky teaser na film Blonde. Čas niečo vyše minúty nám toho nemusí ukazovať veľa, avšak dokazuje, že pôjde o absolútne skvostný pohľad. Ana de Armas v ňom nebude hrať Marilyn Monroe, ona sa na ňu vyslovene mení. Na stremovacej službe si ho budeme môcť vychutnať 23. septembra.

Ukážka zobrazuje herečku v šatni pri nanášaní make-upu. Uplakaná a nervózna sa modlí a prosí, aby teraz nebola opustená. Strihmi dostávame jej slávne momenty, po čom sa môžeme vrátiť pred zrkadlo. Tu sa stáva tou oslňujúcou osobou s úžasným úsmevom, ktorú tak dobre poznáme z fotografií a plagátov.

Stiera sa hranica reality a fikcie

Monroe je hollywoodska ikona, ktorú určite netreba predstavovať. Film rozpovie jej príbeh od raného detstva, kedy dostala svoje rodné meno Norma Jeane. Pozrieme sa na jej postupný vzostup k sláve a hviezdnemu statusu, pritom samozrejme nemôžu chýbať ani jej romantické pletky. Pozrieme sa pritom na rozdiel medzi jej dvomi osobnosťami – tou, s ktorou vystupovali na verejnosti (tá „prišla“ na konci ukážky) a súkromnou.

Stiera sa tak u nej rozdiel medzi realitou a fikciou. To spravila už kniha, z ktorej bude vychádzať. S rovnomenným názvom ju vydala Joyce Carol Oates v roku 1999. Tá dostala prístupnosť od 17 rokov kvôli odvážnym zobrazeniam sexuality, ktorou bola tiež známa. Rovnako to bude aj pri filme.

Blonde Netflix 2021
Zdroj: theplaylist.net

Režisér trval na ponechaní všetkých odvážnych prvkov

Postará sa o neho Andrew Dominik, ktorý bol svojou víziou od začiatku na 100 % presvedčený. So streamovacou službou prišlo k niekoľkým rozporom a dokonca ho chceli nahradiť. Avšak svoju víziu predal a tvrdí, že ide o film, ktorý ak si publikum neobľúbi, tak je to problém publika a nie filmu. Odvážne tvrdenie.

Na istý čas bola povolaná aj editorka Jennifer Lame, ktorá sa mala postarať o to, aby film nebol príliš odvážny. Podobnú úlohu napríklad mala pri snímke Prekliate dedičstvo (a pri ňom sme teda rozhodne nemali pocit, že by sa držali na uzde). Za mixom životopisnej snímky a fikcie stojí ako producent aj Brad Pitt.

Herecké obsadenie je skvelé

Prvý teaser na Blonde ukazuje, že de Armas je v tejto úlohe úžasná. Avšak určite treba pozdvihnúť aj zvyšok hereckého obsadenia. Tvoria ho Adrien Brody, Bobby Cannavale, Caspar Phillipson, Evan Williams, Toby Huss, Julianne Nicholson, Lily Fisher, Sara Paxton, David Warshofsky, Xavier Samuel, Michael Masini, Spencer Garrett, Chris Lemmon, Rebecca Wisocky, Scoot McNairy, Dan Butler, Garret Dillahunt, Lucy Devito a Ned Bellamy.

Ako sa vám páčil prvý pohľad na Anu de Armas vo filme Blonde? Očakávate podľa krátkej ukážky okamžitý hit? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com, deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -