Trailer na Tetris nám ukazuje, ako musí Taron Egerton presvedčiť komunistov o kvalitách hry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na Tetris

Bloky rôznych tvarov padajúce cez obrazovku snáď pozná každý, kto sa dostal k počítaču. Jedna z najznámejších hier je obľubovaná aj pre svoju jednoduchosť. Fakt, že sa podľa nej chystá film, zdvihlo nejedno obočie. Potom sme sa však dozvedeli, že pôjde skôr o okolnosti jej vzniku a distribúcie a trochu sme si vydýchli. A trailer na Tetris teraz dokazuje, že môžeme zahodiť akékoľvek obavy.

Režisérom je Jon S. Baird, pre ktorého ide o prvú snímku od roku 2018, kedy režíroval životopisný Stan & Ollie. Sám sa vyjadril, že sa chystá priniesť triler z obdobia studenej vojny na steroidoch s nepriateľmi hrajúcimi na dve strany, nepravdepodobnými hrdinami a pretekmi, kde si pred koncom budeme hrýzť nechty“. Zdá sa, že presne to dostaneme.

Taron Egerton prichádza ako fúzatý obchodník

Ukážka nás sprevádza do roku 1988. Vtedy už sovietsky inžinier Alexej Pažitnov (Nikita Efremov) hru priviedol na svet. V uzavretom komunistickom bloku však nemá také šance na úspech, až kým si ju nevšimne holandský obchodník Henk Rogers. Hrá ho tu Taron Egerton a rozhodne stojí za to vidieť už len jeho s fúzmi.

Hra ho totálne pohltí a snaží sa ju prezentovať viacerým spoločníkom. Nestretne sa však s pochopením, pretože Tetris (kombinácia tetra – teda latinského slova pre štyri a tenisu) im nejde príliš na myseľ. Rozhodne sa tak cestovať napriek všetkým rizikám do samotného srdca Sovietskeho zväzu – Moskvy.

film tetris
Zdroj: ew.com

Triler zo studenej vojny na steroidoch

Tu musí čeliť viacerým hrozbám a sťupňom miestnych autorít – od menších agentov KGB až po samotného Gorbačova (Matthew Marsh). Navyše sa hru pre seba snažia získať aj britský mediálny magnát Robert Maxwell (Roger Allam) a jeho rozmaznaný synáčik Kevin (Anthony Boyle).

Do obrazu vstúpi aj prezident spoločnosti Nintendo, Hiroshi Yamauchi (Togo Igawa). Aj vďaka nemu budú môcť naši hrdinovia vidieť ako jedny z prvých vtedajší technologický zázrak – Game Boy. Okrem spomenutých si tu zahrajú napríklad aj Toby Jones, Robert Allam, Ken Yamamura, Ben Miles, Rick Yune či Sofya Lebedeva.

film tetris
Zdroj: ew.com

Otvára skvelý rok na Apple TV+

Trailer na Tetris prichádza necelý mesiac a pol pred vydaním snímky. Našťastie tak nebudeme musieť dlho čakať na skvelé spojenie napínavého trileru s vysokými stávkami s dávkou (aj poriadne sarkastického) humoru a v neposlednom rade 8-bitovej grafiky. Na streamovacej službe Apple TV+ sa objaví už 31. marca, čím na nej otvorí pútavý filmový rok.

Ako sa vám páčila ukážka na Tetris? Pobavilo vás, že je v nej Egerton stane obchodníkom, ktorý sa snaží do sveta rozšíriť túto hru? Čo hovoríte na jeho boj proti sovietským autoritám (a jeho fúzy)? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: theplaylist.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -