Nová Bláznivá strela je na obzore, hlavnú úlohú hrá Liam Neeson! Bude priamo Frankom alebo jeho synom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová Bláznivá strela, v hlavnej úlohe Liam Neeson

Štúdio Paramount chystá nový film Bláznivá strela, v ktorom si hlavnú úlohu zahrá Liam Neeson. Bude určite zaujímavé sledovať akčného herca nominovaného na Oscara a držiteľa dvoch ocenení Tony, ako pôsobí v paródii na akčný a kriminálny žáner.

Ide o komediálnu sériu, ktorá začala vychádzať v 80. rokoch ako pokračovanie seriálu Police Squad!. Aj prvý film na ňu odkazuje priamo názvom – Bláznivá strela: Z archívu policajnej jednotky. Nasleduje osudy detektíva Franka Drebina, ktorý naráža na kriminálne prípady, pri ktorých nie je núdza o poriadku dávku humoru. Má totiž menej mozgovej kapacity, ako by sa od podobnej pozície očakávalo…

bláznivá strela
Zdroj: mirror.co.uk

Rolu preslávil Leslie Nielsen

Filmy tak pôsobili ako skvelá komédia a zosmiešnenie detektívok. Hlavný hrdina si svojou dobrosrdečnosťou získal publikum a teší sa mu dodnes. Veď sa stačí pozrieť aj na názvy – posledný film, ktorý vyšiel sa volal Bláznivá strela 33 a 1/3: Posledný trapas (robiac si tak srandu aj z plejád pokračovaní).

Ten vyšiel ešte v roku 1994 a odvtedy sme nedostali ďalší film. V roku 2008 začal Seth MacFarlane, teda tvorca Griffinovcov či Macíka, uvažovať nad pokračovaním. Predstava sa páčila aj Leslie Nielsenovi, ktorý rolu preslávil (a aj rola jeho). Ten však v novembri 2010 zomrel na pneumóniu a aj z úcty sa plány nerealizovali.

liam neeson bláznivá strela
Zdroj: cinemablend.com

Uvidíme pokračovanie alebo reboot?

Momentálne sa však Paramount k značke vracia. Momentálne však u nich prebiehajú jednania, či pôjde o štandardné pokračovanie alebo to bude jej reštart. V prvom prípade by Neeson nestvárňoval samotného Franka, ale jeho syna. V druhom prípade by mohla byť snímka predstavená novému publiku a novej generácii a bol by novým Drebinom.

Je však už známy režisér, bude ním Akiva Schaffer. Ten prinášal skeče pre Saturday Night Live, čo je veľmi podobná cesta ako pri tvorcoch pôvodnej série. Naposledy sme mohli vidieť jeho film Rýchla rota Chipa a Dala. Avšak ani McFarlane nie je vynechaný – bude pôsobiť ako producent.

Páči sa vám, že príde nová Bláznivá strela, v ktorej bude hrať Liam Neeson? Stvárni podľa vás samotného Franka Drebina alebo jeho potomka? Dajte nám vedieť v komentároch čo si myslíte.

Zdroj: screenrant.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -