Hellboy dostane ďalšie filmové spracovanie. Tentoraz si však režisér predstavuje R-kový folkový horor

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hellboy bude mať ďalší reboot

Hellboy dostane ďalší reboot. Pracuje na ňom štúdio Millenium Media a prinesie ho režisér Brian Taylor. Ten má na konte napríklad dvojicu filmov Zastav a neprežiješ, ale zaslúžil sa aj o príbehy k seriálu Happy. Teraz sa chce zamerať na komiks The Crooked Man a skalným fanúšikom už je tak jasné, že má pred sebou náročnú prácu s prinesením mimoriadne hrozivej atmosféry.

Dielo, ktoré pôvodne vytvoril Mike Mignola, bolo prvý raz adaptované do filmovej podoby legendárnym Guillermom del Torom. Démonického záchrancu si v tom čase zahral Ron Perlman. Film podľa viacerých priaznivcov dobre kombinoval nadprirodzené prvky s ostrým humorom, chýbala mu však predmetná ponurosť, ktorá sa okolo predlohy vznáša.

Ron Perlman Hellboy
Zdroj: indiewire.com

Prvý reboot nezožal veľa úspechu

To sa potvrdilo aj v druhom filme z roku 2008. Pokračovanie s názvom Zlatá armáda malo pomerne vlažné prijatia a tak nikdy nevznikla vytúžená trojka. Materiál bol opäť na plátno prinesený v roku 2019, kde si hlavnú úlohu zahral David Harbour. Toto spracovanie si však odnieslo ešte väčšiu kritiku a tak sa v ňom nepokračovalo, ako sa pôvodne plánovalo.

Teraz si ho opätovne berie Taylor. Prvé obavy fanúšikov (a hlasy hovoriace o tom, či by to po dvoch neúspešných pokusoch mal skúšať znova) utíšil tým, že potvrdil, že sa na scenári podieľa Mignola, samotný autor komiksov. K skriptu prispeje aj jeho častý spolupracovník Christopher Golden.

hellboy recenzia
Zdroj: pursuenews.com

Scenár píše aj autor komiksu

Režisér si je dobre vedomý toho, že komiks nemôže na 100 % preniesť na obraz. Tak povedal, že zoberie z predlohy všetko najobľúbenejšie a najlepšie a prinesie život pôvodnému dielu so všetkými úctami, ale v novej verzii. V rozhovore, ktorý viedol pre portál Collider bližšie ozrejmil, ako by mal tento nový Hellboy reboot vyzerať. Povedal:

„Takže, v prvom rade, milujem Hellboya a moje naobľúbenejšie pôsobenie postavy je v tej ére. Filmy od spoločnosti GDT boli masívnymi dielami vesmírnych rozmerov a čistý del Toro skrz naskrz. Ale komiksy, ktoré Mike v tom čase tvoril, mali odlišný feeling. Viac drsné a hnusné, desivý folkový horor. Mladší Hellboy, ktorý sa túlal po temných zákutiach sveta. Paranormálny vyšetrovateľ, dieťa noci…“

Mladší Hellboy sa túla po Apalačských lesoch

The Crooked Man pochádza od spomenutého Mika Mignolu a kreslil ho nemenej legendárny Richard Corben. Titulnú postavu prináša do Apalačských lesov v 50. rokoch minulého storočia. Vtiahnutý je do sveta bosoráctva, ktoré sprevádza muža menom Tom Ferrell. Ten uzavrel dohodu s miestnym diablom, ktorého poznajú ako Crooked Man.

Ferrell sa vracia na miesto, kde prvý raz získal svoje čarodejné sily, aby sa vykúpil zo svojich hriechov. Spojí sa kvôli tomu s Hellboyom a ich skupinu do trojice doplní mladá čarodejnica menom Cora. Spolu hľadajú kostol, ktorý je známy ako sídlo Crooked Mana. Ten samotný je vďaka svojim vizuálom poriadnym materiálom pre nočné mory a tým sa desivé obrazy nekončia. Množstvo čitateľov strašili kanibalistické bosorky či smrť Tomovho otca.

hellboy the crooked man
Zdroj: nerdist.com

Strašidelné lesy našli v Bulharsku

Hellboy tak bude mať pre svoj ďalší reboot s názvom The Crooked Man aj ďalšiu zásadnú zmenu. Namiesto jednej hlavnej postavy tu budú traja hrdinovia. Jednou z nich však nebude Cora ako v originálnom komikse, tú nahradia úplne novou, originálnou postavou. Vytvoril ju ale samotný Mignola. Herec zatiaľ nie je známy ani jeden, tvorca sa však vyjadril, že castingy sú už v plnom prúde. A uvedomuje si, že obsadenie Hellboya je rovnako náročné ako kľúčové.

Nakrúcať sa má ale začať už v apríli. Produkcia bude prebiehať v štúdiách, ktoré našli v Grécku. Filmársky štáb však pre exteriérové zábery zaujalo Bulharsko a tak bude väčšina točenia prebiehať tam. Taylor sa vyjadril, že v tejto krajine sa mu perfektne podarilo zrekreovať odľahlú apalačskú krajinu a dokonca našiel aj pre neho neuveriteľné množstvo strašidelných lesov.

crooked man
Zdroj: twitter.com

Folkový horor musí byť len pre dospelých

Otázka samozrejme padla aj na prístupnosť filmu, pretože prvé filmové spracovanie bolo dostupné od 13 rokov. To je však ohľadom na zobrazený materiál neprípustné. Režisér jednoznačne povedal, že nechceli mať spútané ruky a nový Hellboy tak rozhodne príde s R-kovým hodnotením. Táto „desivá jazda“, ako film v krátkosti nazval, tak bude iba pre dospelých divákov.

Čo hovoríte na to, že Hellboy dostane ďalší reboot? Poznáte komiks The Crooked Man, na ktorom mal byť založený? Ak nie, ako sa vám páči jeho príbeh? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -