Hororový velikán Blumhouse sa chystá tvoriť aj hry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Blumhouse bude tvoriť hry

Ak v súčasnosti hovoríme o hororoch, iste nemálo ľuďom príde na um Jason Blum a jeho spoločnosť. Tá má na konte množstvo úspešných kúskov z tohto žánru, napríklad Paranormal Activity, ich stále oslavovaný hit Uteč si naposledy M3GAN (ktorá hneď získala aj pokračovanie). Teraz však vstupujú aj na iný trh – Blumhouse sa chystá tvoriť aj hry.

Rozrastajú sa o divíziu, ktorú nazvali veľmi príznačne, Blumhouse Games. Ich cieľom je spojiť sa s nezávislými videohernými vývojármi a tak priniesť ich kreatívne vízie v originálnych hrách s hororovou tematikou. Sústreďovať sa chcú predovšetkým na indie tituly, čo dokazuje aj ich rozpočet.

blumhouse značky
Zdroj: atomtickets.com

Nezávislé hry s hororovou tematikou

Na hru majú stanovených 10 miliónov dolárov, čo sa v súčasných pomeroch vôbec nejaví ako veľké číslo. Komentujú to však tým, že takto dokážu „posunúť kreatívne hranice a dať možnosť inováciám“. Túto informáciu sprístupnil finančný riaditeľ Don Sechler, ktorý už dlhé roky pôsobí na získavaní príležitostí pre spoločnosť (a túto funkciu predtým vykonával pre Sony PlayStation).

Prezidentom Blumhouse Games sa stal Zach Wood. Ten už pôsobí 25 rokov ako herný producent, pričom dodal cez 30 hier na rozličné konzoly (od Game Boy až po PlayStation 5). Medzi tieto tituly patria napríklad Sound ShapesHohokumThe Unfinished Swan, Boundale aj trojáčkové kúsky od veľkých štúdii ako Prey: Mooncrash alebo Redfall.

Blumhouse Games
Zdroj: deadline.com

Dve veľké mená z herného sveta

Ohľadom svojho pripojenia k Blumhouse sa vyjadril takto:

„Cez celý svoj čas v tomto priemysle som mal to šťastie, že som mohol blízko spolupracovať s vývojármi, ktorí prinášali svoje nápady do reálnej podoby. Teraz tu je unikátna príležitosť v hororovom žánri a indie priestore. Som nadšený z tejto spolupráce a že môžem zmysluplne pozdvihnúť meno, reputáciu a kreatívny talent tejto spoločnosti.“

Nadviažu aj na existujúce série?

To, že sú na palube práve títo dvaja ľudia nesmierne ocenil aj Abhijay Prakash, aktuálny prezident spoločnosti. Povedal, že v ich spolupráci vidí veľkú silu na prenesenie žánru do hráčskeho sveta. V tomto bode ešte nie je známe, či Blumhouse pripraví aj hry podľa ich existujúcich značiek. Už teraz nás však striasa pri predstave čelenia desivým bábikám z pohľadu hráča.

Čo hovoríte na to, že Blumhouse bude tvoriť aj videohry? Ste zvedaví na ich hororové tituly? Myslíte, že nadviažu na niektoré existujúce série? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -