Virálna PC hra dostane film, tvorcovia ale spravia prekvapivý krok s hlavnou postavou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Watch Dogs je v príprave

Ubisoft rozširuje aj svoje univerzum adaptácií videohier. Ako informoval web Deadline, v príprave už je film Watch Dogs, podľa známej značky, ktorá má stále 50 miliónov aktívnych hráčov. Tvorcovia už sú známi, momentálne producenti uvažujú nad hlavnou herečkou. Tým pádom pôjde o odklon od hier, tento raz bude mať príbeh protagonistku.

Prvá hra prišla ešte v roku 2014, zatiaľ posledná v roku 2020 (respektíve 2021 ak rátame aj datadisk). Všetky tri hry sledujú inú fiktívnu verziu reálnych miest v blízkej budúcnosti, v jednotke je to notoricky známy Detroit. Protagonistom je vždy hacker, ktorý sa nabúra do ctOS, teda centrálny operačný systém. Ide o počítačovú sieť, ktorá je napojená na každé elektronické zariadenie v meste.

hra Watch Dogs
Zdroj: YouTube / Ubisoft UK

Hackerský svet Ubisoftu aj na veľkom plátne

Hráč má v hre k dispozícií množstvo zariadení, ktoré vie využívať pri zakrádaní, boji a celkovo plnení úloh. Zároveň vie hlavný hrdina získať nemalé množstvo citlivých dát, ktoré využíva pri zapletení sa s kriminálnymi živlami a podsvetím. Nepriateľmi bývajú skorumpované korporácie, kriminálni šéfovia alebo rivalskí hackeri.

Režisérom filmového spravovania bude francúzsky filmár Mathieu Turi, ktorý sa doteraz zameriaval predovšetkým na horory. Jeho snímka Nehostinná krajina (2017) mala síce vlažné prijatie u fanúšikov, u kritikov však zbierala pochvaly a získala si 19 ocenení zo svetových festivalov. Pre tvorcu nejde momentálne o jedinú hernú adaptáciu, pracuje aj na rozprávačskom titule A Plague Tale: Innocence.

Tentokrát s protagonistkou. Poznáme herečku?

Scenár k snímke píše Christie LeBlanc, ktorá vytvorila v roku 2021 pre Netflix nápaditý sci-fi triler Oxygen. Dej pre adaptáciu hernej značky zatiaľ nie je známy, vieme však, že nepôjde o spracovanie prvých dvoch hier, nakoľko mali mužských protagonistov.

Správa z Deadlinu však hovorí o tom, že štúdio New Regency, ktoré film Watch Dogs pripravuje jedná o hlavnej roli s prvou herečkou. Konkrétne by malo ísť o Sophie Wilde, ktorú sme mohli minulý rok spoznať v jej prelomovej roli v horore Hovor so mnou!. Aktuálne sa ukazuje v seriáli Boy Swallows World a tento rok sa má objaviť v trileri Babygirl pre A24. Uvidíme, či kývne aj na snímku zo sveta hackerov.

Aký dej by mohlo podľa vás sledovať filmové spracovanie hry Watch Dogs? Ste radi, že táto adaptácia hier od Ubisoftu vzniká? Čo hovoríte na výber hlavnej herečky? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -