Nástupca Hra o tróny sa potápa. Rekordy nestačia, tvorcovia prinášajú prekvapivo zlé správy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude 2. séria seriálu Šógun?

Dvoj-epizódová premiéra na Disney+ stačila na to, aby si historický seriál z feudálneho Japonska získal divákov. Za prvých 6 dní trhol rekord na službe a stal sa s 9 miliónmi zhliadnutí novým najsledovanejším seriálom. Tvorcovia tak už teraz prinášajú odpoveď, či príde 2. séria, o téme informoval Collider.

Seriál vychádza z rovnomennej knižnej predlohy, ktorú priniesol ešte v roku 1975 James Clavell. Hovorí o anglickom námorníkovi Johnovi Blackthornovi (tu ho hrá Cosmo Jarvis), ktorý v roku 1600 stroskotá na pobreží Japonska. Jeho cesta sa pretne s feudálnym pánom Yoshiim Toranagom (Hiroyuki Sanada), ktorý si musí dávať pozor, aby nestratil nielen postavenie, ale aj svoj život, pretože je obklopený nepriateľmi.

cosmo jarvis šógun
Zdroj: tmdb.org

Hru o tróny zosádza z trónu politickými hrami

Krajina je na sklonku občianskej vojny, ktorá môže definovať celé storočie. Dvaja muži tak musia prekonať kultúrne rozdiely, aby naklonili misky váh na správnu stranu. Seriál je tak plný politických hier a intríg, s ktorými ho prirovnávajú aj k Hre o tróny. Už po troch odvysielaných epizódach sa hovorí o tom, že by to mohol byť ich duchovný zástupca.

Hra o tróny však prišla s 8 sériami, preto je na mieste otázka, či bude seriál pokračovať. Práve touto otázkou sa zapodievali aj tvorcovia seriálu Justin Marks a Rachel Kondo v ich rozhovore pre The Hollywood Reporter. Pracovali na ňom už od roku 2018 a dalo im naozaj ťažkú prácu presvedčivo vytvoriť historický svet.

Zdroj: TMDB

900-stranový manuál na feudálne Japonsko

Aj napriek tomu však hovoria o tom, že pokračovanie nutné nie je, pretože 10 dielov seriálu uzatvorí dej z knihy. Marks sa vyjadril nasledovne:

„Zobrali sme príbeh až na koniec knihy a dali sme za tým bodku. Páči sa nám, ako kniha končí, to je jeden z hlavných dôvodov, prečo som to chcel robiť . A presne v tom momente sme prestali. Ale je ťažké sa s tým rozlúčiť, keď ste to celé vybudovali. Je to ako by továreň vyrobila iba 10 áut a zatvorila. Je to škoda.

Viete, jeden z producentov dokonca napísal takmer 900-stranový manuál, čo je dĺžka skoro ako pri knihe Šógun. Takže len dúfajme, že ak by niekto – možno kamaráti – potreboval produkčný návod na feudálne Japonsko v 17. storočí, tak mu povieme, že tu má, použi túto knihu, ušetrí to tak 11 mesiacov.“

Budú chcieť tvorcovia ďalšie „dieťa“?

2. séria seriálu Šógun tak podľa slov jedného nebude zrealizovaná. Do tohto seriálového vesmíru by sme sa však ešte mohli vrátiť v inej podobe. Avšak Kondo bolo pri rozhovore o niečo viac optimistickejšia. Tvorbu seriálu prirovnávala opakovane k materstvu, dokonca hovorila že aj proces výroby je podobný – je to drina, ale robená s láskou.

Šógun s najväčšou pravdepodobnosťou zostane limitovanou sériou. Jeho epizódy môžeme sledovať na týždennej báze, každý utorok na Disney+.

Páči sa vám doteraz seriál? Mala by prísť aj 2. séria eposu Šógun alebo bude lepšie aj zostane limitovaným, 10-dielnym projektom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: collider.com; hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -