Nicolas Cage masakruje hrozivé monštrá v traileri na najštýlovejší akčný horor 2024

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na Arcadian vyzerá fantasticky

Aktualizované 8. 3. 2024: Nadchádzajúci akčný horor Arcadian dostal svoj prvý trailer. Ocitáme sa v ňom v blízkej budúcnosti, kedy život na Zemi zdecimovala apokalypsa. Paul (Nicolas Cage) a jeho dvaja synovia Thomas (Jaeden Martell) a Joseph (Maxwell Jenkins) spolu žijú dvojitý život. Cez deň majú hotový raj na zemi, no v noci sa svet premení na peklo.

Po západe slnka sa prebúdzajú desivé monštrá, ktoré zabíjajú všetko, čo je v ich ceste. Jedného dňa sa Thomas nevráti domov do tmy a Paul sa rozhodne opustiť ich zabezpečený domov, aby našiel svojho syna, kým prídu príšery. Protagonista bude čeliť hroznému zraneniu a celá rodina musí použiť svoj arzenál skúseností a zbraní, aby prežila prichádzajúcu noc.

Pôvodný článok

Najbližší film, v ktorom sa Nicolas Cage objaví bude Arcadian. Po snímke Štvrté proroctvo z roku 2009 sa znovu stretne s apokalypsou, tento raz jej však nevie zabrániť a musí prežívať vo svete po nej. So svojimi dvomi synmi sa izolovali na odľahlej farme. Lenže aj tu ich dostihne hrozivé monštrum, ktorému budú musieť čeliť.

Cage vystupuje ako Paul, otec dvoch tínedžerských dvojičiek. Syna Josepha si zahrá Jaeden Martell, ktorého sme videli v komédii Metal Lords alebo horore To. Jeho brata Thomasa stvárni Mawell Jenkins, ktorého sme mohli vidieť hlavne v seriáli Stratení vo vesmíre. Práve on sa jedného dňa nevráti domov a jeho otec sa musí vydať na záchranu, bez ohľadu na desivú entitu, ktorá sa nachádza vonku.

Režíroval jeden z tvorcov Všetko, všade, naraz

Film režíroval Ben Brewer, ktorý sa podieľal aj na hite Všetko, všade, naraz. Pôsobil tam ako vedúca osobnosť pre vizuálne efekty, dalo by sa tak čakať, že aj v Arcadiane uvidíme pôsobivé vizuály. Scenár napísal Michael Nilon, ktorý produkoval hercove predošlé filmy Neznesiteľná váha obrovského talentu či Willy’s Wonderland.

Snímka bude mať svoju premiéru na filmovom festivale SXSW (South by Soutwest) už 1. marca. Do vybraných kín sa dostane 12. apríla, zaujímavosťou však je, že potom bude uvedená na streamovacej službe Shudder. Tá sa zameriava prevažne na horory, takže by sa dalo očakávať že aj v tomto akčnom trileri uvidíme viacero desivých prvkov.

nicolas cage arcadian
Zdroj: themoviedb.org

Monštrum poskytne aj desivé prvky

Film si navyše zvolil aj veľmi vhodný čas kedy príde do kín. Práve v ten mesiac prichádzajú dva horory – The First Omen a upírsky kúsok Abigail od Universalu. Ten bude uvedený aj v našich kinách 18. apríla.

Zdá sa, že Cage po svojom minulom roku bohatom na filmy (ak rátame aj cameo vo filme Flash, objavil sa až v šiestich) stále nepoľavuje. Okrem tohto monštruózneho trileru ho uvidíme aj v diabolskom psychologickom horore Longlegs či pokračovaní jeho slávneho filmu Obchodník so smrťou.

Zaujal vás Nicolas Cage so svojim filmom Arcadian? Čo hovoríte na jeho postapokalyptický kúsok s prišerou? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -