Bruce Willis sa vracia ako John McClane zo Smrtonosnej pasce. Je po 7 rokoch na ceste nový film?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bruce Willis znovu ako John McClane

Jednou z najviac ikonických rolí, ktorou sa Bruce Willis preslávil, je určite jeho policajt John McClane. Teraz sa do tejto postavy vrátil, čo spravil po siedmych rokoch odkedy sme dostali piaty diel série Smrtonosná pasca. Prvú časť sme dostali ešte v roku 1988 a treba určite povedať, že ide o nesmrteľnú klasiku a veľkú legendu tejto éry.

Prvý film nám ponúkol skvelú kombináciu drámy v uzatvorenom priestore a kreatívnych akčných sekvencií. John McClane sa tu snaží zachrániť svoju manželku a zvyšok ľudí, ktorí sa nachádzajú v mrakodrape Nakatomi Plaza. Tam ich drží ako rukojemníkov skupina medzinárodných teroristov, ktorých vedie Hans Gruber. V tejto roli sa do hereckého sveta vo veľkom uviedol Alan Rickman.

hans gruber
Zdroj: nme.com

Prvá časť je už legendárnou klasikou

Názory fanúšikov na sériu ako takú sa v podstate veľmi rôznia. Ale dalo by sa povedať, že jednotka je úplným klenotom, ktorý majú radi všetci. Poznajú z neho scény naspamäť, hlášky už zľudoveli. Veď samozrejme, popri ArniehoJa sa vrátim“ patrí k 80. rokom aj Willisove „Yipee Ki-Kay„. A túto hlášku si iste nedá zobrať. A nech sa na to pozeráme akokoľvek, Smrtonosná pasca je nepopierateľne súčasť života Bruca Willisa.

Naposledy sme dostali pokračovanie 7 rokov dozadu. Nebolo prijaté tak pozitívne a hodnotenia boli nízke, ľudia aj kritici sa zhodnú na tom, že sérii akosi dochádza dych. Preto bolo veľmi otázne, či niekedy vznikne ďalšia časť. Nikto nám cez dva roky nedal ani štipku nových info. Ale to sa teraz v podstate aspoň trochu mení. Bruce Willis sa totiž vracia ako John McClane.

smrtonosna pasca 5
Zdroj: screencrush.com

Vracia sa iným spôsobom

Aj keď nie ako by sme čakali. Herec sa totiž tejto úlohy zhostil aspoň v krátkej reklame. Ide o autobatérie s názvom DieHard. A kto iný by v nej mal hrať, keďže toto je názov série v originálnom znení? Reklamu priniesla na svojom YouTube kanáli spoločnosť Advanced Auto Parts a hneď si získala tisíce videní, ktoré stále pribúdajú. Fanúšikovia v komentároch žartujú, že dvojminútové video je lepšie ako celá Smrtonosná pasca 5.

Premisa je pomerne jednoduchá – John McClane potrebuje novú batériu do svojho auta. Kým je na ceste aby ju získal, stavia sa proti nemu niekoľko zloduchov, pričom niektorých môžeme spoznať zo samotnej série. A to viete, že to myslia skutočne vážne, keď aj v reklame nájdeme cameo. To si strihol De’voreaux White, ktorého môžeme z filmov poznať Argyla, vodiča limuzíny.

V rovnakej úlohe sa vracia aj tu, pričom sa postará o niekoľko akčných aj humorných momentov. Vidíme tu teda prestrelky nielen guľkami, ale aj tie slovné. John sa ho totiž komicky pýta, či stále jazdí tou istou limuzínou. No, vidíme, že už dlho nie…
Na oplátku sa Argyle snaží ukradnúť jeho ikonickú hlášku, čo si ale McClane samozrejme nedá.

Pre mnohých vianočná klasika

Musíme povedať, že výrobcom sa reklama skutočne podarila. Nie je tam núdza o akciu a ľudia si takýmto spôsobom iste všimnú ich produkt. Zvolili si však nejako schválne aj načasovanie? Reklama k nám prichádza v druhej polovici októbra, kedy už vieme, že televízie a služby prechádzajú na vianočné reklamy.

A tu už možno tušíte o čom je reč. Nakoľko sa prvá Smrtonosná pasca odohráva práve počas týchto sviatkov, ide pre mnohých o nepopierateľnú vianočnú klasiku. Takže ako stúpa záujem ľudí o ďalšie pozretie tohto ikonického filmu, mohol by stúpať aj záujem o reklamu. Skutočne šikovný ťah. Avšak… snažia sa nám tým naznačiť aj niečo viac?

john mcclane
Zdroj: digitalspy.com

Správne načasovanie alebo cielené naznačovanie?

Reklama na autobatérie stačila na to, aby rozprúdila vášnivé debaty. Ľudia na internete sa dohadujú o tom, či sa nám snažia naznačiť, že by mala prísť ďalšia časť. Aj keď by možno mohli mať pravdu – tvorcovia sú dostatočne zanietení a tvrdohlaví na to, aby túto sériu udržiavali pri živote.

Ak by sa však mal Bruce Willis objaviť ako John McClane aj v ďalšom filme, tak radšej poriadne. Nech si dajú pokojne aj ďalších 7 rokov, len hlavne, aby nám priniesli kvalitnejší diel ako ten posledný. Zatiaľ tu však máme krátku reklamu, ktorá stále dokáže pritiahnuť fanúšikov a mať dostatok nápadov. Možno sa poradia s jej výrobcami? Uvidíme, čo nás ďalej čaká pre túto sériu a jej ústrednú postavu…

Páči sa vám, že sa Bruce Willis vrátil ako John McClane aspoň takýmto spôsobom? Radi by ste uvideli ďalší diel Smrtonosnej pasce alebo si myslíte, že už stačilo? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -