Kenneth Branagh má ako Poirot známy tretí prípad. Opäť hviezdne obsadenie prinesie do Benátok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kenneth Branagh je späť ako Poirot

Kenneth Branagh sa ako celosvetovo známy detektív Hercule Poirot vráti s tretím prípadom. Po filmoch Vražda v Orient Exprese a Smrť na Níle sa opäť chopí réžie. Ani tu to nebude inak a prináša hviezde obsadenie. Tentoraz si však vybral ako adaptáciu menej známu knihu od Agathy Christie.

Jej názov je v originále Hallowe’en Party, u nás však vyšla v preklade ako Videla som vraždu. Prevedenie na veľké plátno sa jej má však týkať iba okrajovo a bude si z nej brať kľúčové súčasti. Preto je aj názov kriminálneho trileru s nadprirodzenými prvkami A Haunting in Venice.

a haunting in venice
Zdroj: comicbook.com

Vražda medzi smotánkou v Benátkach

Do mesta stoviek kanálov nás prinesie v jeden z predvečerov všetkých svätých počas druhej svetovej vojny. Poirot sa vybral na dôchodok a v tomto meste žije v exile, ktorý si sám určil. Keď je však pozvaný na seansu v dekadentom paláci, neodmietne. Medzi miestnou smotánkou sa opäť odohrá vražda – jeden z účastníkov večera sa stáva obeťou. Detektív je tak znovu uvedený do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev.

Neprichádza však sám, ale s ďalšími veľkými hereckými menami. V ten večer sa tam s ním budú nachádzať Kyle Allen (Rosaline), Camille Cottin (Chcem hovoriť so svojim agentom), Jamie Dornan (Belfast), Tina Fey (30 Rock), Jude Hill (Belfast), Ali Khan (6 Underground), Emma Laird (Mayor of Kingstown), Kelly Reilly (Yellowstone), Riccardo Scamarico (Caravaggio’s Shadow) a Michelle Yeoh (Všetko všade naraz).

a haunting in venice obsadenie
Zdroj: variety.com

Menej známy príbeh je ideálna príležitosť

Herec v hlavne role, ktorý zároveň režíruje, o ňom povedal:

„Toto je fantastický vývoj pre postavu Hercula Poirota, rovnako ako pre franšízu Agathy Christie. Založený na komplexnom, ale menej známom mysterióznom príbehu odohrávajúceho sa počas Halloweenu v malebne očarujúcom meste, je pre nás, pre filmárov, skvelá príležitosť ako priniesť skutočne mrazivý príbeh pre našich verných divákov.“

K prípadu pozýva rovnakého scenáristu

Kenneth Branagh, ktorý je Hercule Poirot, aj tvorca filmu odkazuje aj na scenáristu Michaela Greena. Ten s ním tvoril predošlé dva filmy, poznať ho môžeme aj ako autora Logana alebo sci-fi Blade Runner 2049. Film opäť prinesú pod hlavičkou štúdia 20th Century Studios. Jeho vydanie ja naplánované na rok 2023 v ešte nešpecifikovaný dátum.

Ste radi, že sa vráti Hercule Poirot v podaní Branagha aj pre tretí prípad? Poznáte túto knihu alebo o nej počujete prvý raz? Čo hovoríte na halloweensky prípad v Benátkach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -